• Elżbieta Dmoch
  Z kariery muzycznej zrezygnowali właśnie wtedy, gdy świat leżał u ich stóp. I choć fani wciąż liczą, że może kiedyś wrócą... Szanse są chyba małe. Oto gwiazdy, które nagle zniknęły z show businessu. Zeszły ze sceny niepokonane i na własne życzenie.
 • "Czarny anioł" polskiej piosenki kończy 75 lat
  Nazywana "Czarnym Aniołem Piosenki", gwiazda Piwnicy pod Baranami, charyzmatyczna wykonawczyni utworów Zygmunta Koniecznego. Piosenkarka, aktorka i pianistka. Jedna z największych osobowości polskiej estrady i jej wielka legenda. Choć dziś już głównie legenda, bo 16 lat temu wycofała się z życia publicznego i dziś nikt nie wie na pewno, co się z nią dzieje, ani gdzie mieszka? Ewa Demarczyk 16 stycznia kończy 75 lat.
 • Znikające gwiazdy: Elżbieta Dmoch
  Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść niepokonanym – śpiewał Grzegorz Markowski w wielkim hicie Perfectu. Oni zniknęli niespodziewanie, często bez słowa, gdy świat leżał u ich stóp. I choć fani wciąż liczą, że może kiedyś wrócą... Szanse są chyba małe.
 • W swej pięćdziesięcioletniej historii Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu – bo tak brzmi pełna nazwa tej jednej z najważniejszych imprez muzycznych w Polsce – nie odbył się tylko raz. W 1982 roku przeszkodził mu stan wojenny. Ale od 1963 roku zdążyło się tu rozwinąć wiele karier, sławę zdobyło mnóstwo niezapomnianych przebojów, a przez widownię przewinęły się tysiące widzów.
 • Ewa Demarczyk odkryta na nowo
  "Anioły w kolorze" to nowe aranżacje i interpretacje utworów śpiewanych przez słynną Ewę Demarczyk. 28. października 2011 odbędzie się premiera płyty, na której zaśpiewały, m.in. Justyna Steczkowska i Kinga Preis.
 • Kombi zagra na 25. urodzinach "Teleexpressu"
  Po rocznej przerwie związanej z gruntownym remontem i modernizacją amfiteatru w piątek rusza 48 festiwal opolski. Dwa pierwsze dni organizuje TVP – z tych koncertów będzie bezpośrednia transmisja. Za niedzielny koncert odpowiada miasto Opole.
 • "Czarny Anioł" Ewa Demarczyk
  Jedna z najwybitniejszych polskich osobowości scenicznych Ewa Demarczyk skończyła w niedzielę 70 lat. Demarczyk najczęściej nazywano "Czarnym Aniołem" polskiej piosenki, a jej interpretacje wierszy poetów do muzyki polskich kompozytorów – prawdziwymi spektaklami.