Dlaczego większość ludzi jest praworęczna? Naukowcy odkrywają przyczynę
19 maja 2026To, że większość ludzi jest praworęczna, może być skutkiem dwóch przełomowych zmian, jakie zaszły w ewolucji człowieka: wyprostowanej postawy i wykształcenia większego mózgu - wynika z badania naukowców z Uniwersytetu Oksfordzkiego.