• Ziemia widziana z kosmosu
  Podczas 233. posiedzenia Amerykańskiego Towarzystwa Astronomicznego w Seattle poinformowano o odebraniu drugiego w historii sygnału radiowego, który dotarł na Ziemię z odległości 1,5 mld lat świetlnych - podał CNN.
 • Huraganowy wiatr, podtopienia, intensywne opady śniegu. Front niżowy Axel uderzył na Niemcy
  Przemieszczający się nad Niemcami niż Axel powoduje przede wszystkim w ich wschodniej i południowej części intensywne opady śniegu i krup o charakterze nawałnic - ostrzega Niemiecka Służba Meteorologiczna (DWD). Nie najlepiej jest też w Polsce. Z powodu silnego wiatru północnego w woj. pomorskim przekroczone są stany alarmowe wód Bałtyku i rzek na Żuławach; bez prądu jest ponad 2,6 tys. gospodarstw domowych, strażacy interweniowali ponad sto razy - podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku. W wyniku cofki doszło na Żuławach do niegroźnych podtopień, drogi w okolicy zabezpieczone są workami z piaskiem i rękawami wodnymi - to z kolei dane z Centrum Zarządzania Kryzysowego w Olsztynie. Bez prądu w warmińsko-mazurskim jest rano 5,5 tys. gospodarstw.
 • Mapa regionu, w którym doszło do trzęsienia ziemi
  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 8,0 nawiedziło w sobotę wschodnie wybrzeże Papui-Nowej Gwinei - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS). Na szczęście nie potwierdziły się ostrzeżenia przed tsunami
 • Kadr z filmu "Fale". fot. Mirosław Sosnowski/Studio Munka
  Ania i Kasia - dziewczyny, które uczą się fryzjerstwa - to bohaterki "Fal", filmu w reżyserii Grzegorza Zaricznego. Premiera fabularnej produkcji, w której główne role zagrały aktorki amatorki, odbyła się w środę w stołecznym Kinie Kultura.
 • Kadr z filmu "Fale". fot. Mirosław Sosnowski/Studio Munka
  Ania i Kasia, dwie siedemnastolatki, marzą o tym, by zostać zawodowymi fryzjerkami. To ma sprawić, że ich szare życie się zmieni. Sprawy się komplikują, a na przeszkodzie niespodziewanie staje rodzina. Zobacz zdjęcia z film, który wyreżyserował Grzegorza Zariczny. Premiera kinowa 9 grudnia 2016 roku.
 • Sztorm niszczy molo w Sopocie
  Z powodu nasilającego się sztormu zamknięto w środę przed południem wstęp na sopockie molo. Fale Bałtyku uszkodziły wcześniej boczną część mola, niedostępną dla mieszkańców i turystów.
 • Jacht
  Nie odnaleziono żeglarza zaginionego na Bałtyku. Po blisko 19 godzinach służby ratownicze zakończyły poszukiwania. W akcji uczestniczyły statki i śmigłowiec marynarki wojennej.
 • Sztorm
  Mieszkańcy Normandii i Bretanii stoją w obliczu przypływu stulecia. Falom, które dochodzą do piętnastu metrów wysokości, towarzyszy silna wichura.
 • Huragan
  Meteorolodzy ostrzegają przed huraganem "Ole", który ma uderzyć w północne wybrzeże Norwegii. Władze zadecydowały o "dobrowolnej ewakuacji" mieszkańców przybrzeżnych wysp, a portowe miasta przygotowują się na opady śniegu, silny wiatr i potężne fale.
 • Azory to raj dla surferów. Nawet w grudniu, a zwłaszcza teraz
  Północnej Europie grozi orkan Aleksandra, a tymczasem na portugalskich Azorach surferzy korzystają ze sprzyjających wiatrów i poskramiają gigantyczne fale. Choć słowo "gigantyczne" nie do końca oddaje ich ogromu... Zobaczcie ZDJĘCIA.