• Zatrzymany 20-latek
  Policjanci zatrzymali 20-latka ze Śląska, który pod numer alarmowy 112 zgłosił, że w namiotach przed sceną na terenie Pol'and'Rock Festival w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) znajdują się ładunki wybuchowe - poinformowała w niedzielę lubuska policja. Alarm okazał się fałszywy, mężczyzna usłyszał zarzut.
 • FaceApp
  Szał na punkcie aplikacji FaceApp, która postarza bądź odmładza osoby na zdjęciach, wykorzystują cyberprzestępcy. Powstają nie tylko fałszywe wersje aplikacji, ale też oszukańcze strony internetowe
 • Krzysztof W.
  Krzysztof W. - konwojent, który w 2015 r. zbiegł z gotówką z banku w Swarzędzu, odmówił w czwartek przed sądem składania wyjaśnień w procesie w tej głośnej sprawie. W śledztwie mówił, że chciał się wycofać z planu, ale mu grożono. W. przygotowując się do akcji zmienił wygląd i tożsamość.
 • fałszywy Oscar
  Wystarczy mieć na sobie smoking i fałszywego Oscara w ręku, by jednej nocy poczuć się jak prawdziwa gwiazda. Zobaczcie, jak był traktowany i co dostał zupełnie za darmo spacerujący po Hollywood mężczyzna, udający laureata Oscara.
 • Praca obojga rodziców, samotne wychowywanie dziecka, alergie pokarmowe - to czynniki, które zwiększają szanse dziecka na przyjęcie do przedszkola
  Niepracująca matka i żona może napisać, że dziecko wychowuje sama i od rana do wieczora pracuje. Szanse na to, że jej pociecha dostanie się do państwowego przedszkola, rosną radykalnie. Jej samej za oszustwo nie grozi żadna kara. Coraz więcej rodziców kłamie, wypełniając ankiety rekrutacyjne.
 • Fałszywa viagra z Chin trafiła do Europy
  Choć w niczym nie odróżniała się od oryginału, mogła być niebezpieczna dla osób cierpiących na niedociśnienie i choroby nerek. 50 tysięcy opakowań fałszywej i szkodliwej viagry skonfiskowano we Włoszech. Nie wiadomo, czy podróbki nie trafiły na rynki innych krajów Unii.