• Biedronka
  Sieć handlowa nękana jest fałszywymi alarmami bombowymi. Niektórzy kierownicy placówek otrzymali zakaz ewakuowania sklepów nawet w przypadku otrzymania informacji o zamachu.
 • Lotnisko w Modlinie
  Policjanci szybko ustalili skąd dzwonił sprawca fałszywego alarmu bombowego na lotnisku w Modlinie. Okazało się, że w mieszkaniu, z  którego telefonowano była impreza. Jako, że nikt z 21 gości nie chciał się przyznać, kto odpowiada za ewakuację lotniska, funkcjonariusze zatrzymali wszystkich imprezowiczów.
 • Służby bezpieczeństwa w Waszyngtonie
  To był fałszywy alarm. Amerykańska policja nie znalazła dowodów na to, że na terenie bazy Marynarki Wojennej Navy Yard w Waszyngtonie doszło do strzelaniny. Trwająca kilka godzin blokada bazy została odwołana.
 • Telefoniczna informacja o tym, że w którejś z restauracji sieci McDonald's podłożona została bomba, skłoniła zarządców części lokali do ewakuowania klientów i pracowników. Materiałów wybuchowych jednak nigdzie nie znaleziono. Teraz policja szuka odpowiedzialnego za fałszywy alarm.
 • Prawdopodobnie dziś zostaną postawione zarzuty mężczyźnie, który może mieć związek z serią fałszywych alarmów bombowych - podaje RMF FM. 
 • Klawiatura komputera - zdjęcie ilustracyne
  E-maile z ostrzeżeniami o wybuchu bomby, które we wtorek otrzymało 21 instytucji z 12 miast w Polsce, zostały wysłane w nocy z poniedziałku na wtorek. Policja otrzymała zgłoszenia dopiero po godz. 7 rano, gdy pracownicy wszystkich placówek przyszli do pracy.
 • Akcja w Sydney
  Urządzenie, które niezidentyfikowany sprawca przyczepił w środę do ciała 18-letniej mieszkanki Sydney, Madeleine Pulver, okazało się niegroźne - poinformowała policja. Usunięcie i zbadanie urządzenia trwało ponad 10 godzin, podczas których dramat nastolatki śledziła z napięciem cała Australia.
 • W Warszawie zatrzymano sprawców fałszywych alarmów bombowych w sądzie i banku
  Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o zgłoszenie fałszywych alarmów bombowych w gmachu sądu na warszawskiej Pradze i w placówce banku w Pruszkowie. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia - poinformowała w czwartek PAP stołeczna policja.
 • Straż pożarna
  Prawie 5,5 tysiąca zgłoszeń fałszywych alarmów od początku tego roku odnotowała Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej. W ciągu całego roku 2010 było ich ok. 18 tys.
 • W ramach działań antyterrorystycznych ewakuowano m.in. wieżę Eiffla.
  Spektakularne operacje antyterrorystyczne w Paryżu, m.in. ewakuacja wieży Eiffla i dworca kolejowego Saint-Lazare, były wynikiem gróźb, jakie otrzymywały władze Francji. Prawdopodobnego sprawcę fałszywych alarmów aresztowano w poniedziałek w mieście Meudon.