• Akcja "One Billion Raising". Poznań
  W 70 miastach w Polsce kobiety tańczyły w ramach akcji "One Billion Rising - Nazywam się miliard". To ogólnoświatowa akcja, która ma zwracać uwagę na prawa kobiet. 
 • Screen ze spotu Feminoteki
  Większość z tych słów nawiązuje do seksu albo inteligencji. Fundacja Feminoteka zebrała je w jednym spocie. Wideo jest o tyle silne w przekazie, że wypowiadają je kobiety, które z takim słownym molestowaniem spotkały się naprawdę.
 • Krzyż - zdjęcie ilustracyjne
  Kościół Katolicki wziął 61,5 mln złotych dotacji unijnych na projekty, które powinny wspierać "gender" - wyliczyła Fundacja Feminoteka i zażądała, by Najwyższa Izba Kontroli sprawdziła, czy zostały one wydane zgodnie z zaleceniami Unii Europejskiej.
 • "Każdy, czy to z lewicy, czy z prawicy, ma prawo chodzić dobrze ubrany i jeździć porządnym samochodem, byle prowadził uczciwy tryb życia" - tak Adam Hofman odpowiedział na pytania "Rzeczpospolitej" o ostentacyjne drogi styl życia. Tłumaczył się również z imprezy przed wyborami na Podkarpaciu, z której relację podał "Wprost".
 • Lejący się strumieniami alkohol, rozmowy, których tematy mocno odbiegają od tych dyskutowanych na posiedzeniach w Sejmie, a do tego atmosfera szkolnej wycieczki. "Wprost" opisał wyjazdowe posiedzenie klubu PiS na Podkarpaciu. Adam Hofman, jeden z bohaterów zamieszczonego przez tygodnik wideo, ma złożyć pozew w tej sprawie.
 • Kobieta - ofiara przemocy
  Europejska Agencja Praw Podstawowych (FRA) rozpoczyna badanie na temat przemocy wobec kobiet we wszystkich państwach UE. W Polsce ruszy ono w kwietniu. W ubiegłym roku w sześciu krajach zostały przeprowadzone badania próbne, w Polsce - przez Fundację Feminoteka.
 • „Prawdziwy mężczyzna troszczy się o swoich bliskich”: kampania przeciwko przemocy wobec kobiet
  W Polsce aż około 800 tysięcy kobiet rocznie doświadcza różnych form maltretowania. „Prawdziwy mężczyzna troszczy się o swoich bliskich”: to hasło tegorocznej kampanii społecznej AVON Kontra Przemoc. Twarzami tegorocznej kampanii zostali panowie kojarzeni z wizerunkiem „prawdziwych mężczyzn” - Krzysztof Diablo Włodarczyk i Przemysław Saleta.