• Kadr z filmu "Ferdydurke"
    Powieść Witolda Gombrowicza "Ferdydurke" znalazła się na liście uznanych światowych pozycji literatury pięknej, które nigdy nie ukazały się w języku fińskim. Zbiór tytułów, które "należałoby przetłumaczyć na fiński" opublikował w niedzielę dziennik "Helsingin Sanomat".
  • Witold Gombrowicz
    Anna Cieplak, autorka książki „Ma być czysto” została laureatką II edycji Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Wyróżnienie przyznawane jest za debiut literacki. Honorowy patronat nad nagrodą sprawuje wdowa po pisarzu Rita Gombrowicz.
  • Pojedynek na miny, nawiązujący do najsłynniejszej książki pisarza "Ferdydurke" będzie główną atrakcją dwudniowego pikniku artystycznego "Apetyt na Gombrowicza", który odbędzie się w piątek i sobotę w Muzeum pisarza we Wsoli koło Radomia.
  • Giełda tematów maturalnych w pełni
    Gdy nie ma już sił i czasu na naukę, można pobawić się we wróżenie z fusów. Maturzyści w całej Polsce próbują zgadnąć, jakie lektury pojawią się na egzaminie z języka polskiego. Wśród typów powtarza się "Tango" Sławomira Mrożka i "Lalka" Bolesława Prusa.