• podróż
  Snowboard i narty to nadal najpopularniejszy sposób na aktywny wypoczynek w czasie ferii. Ale na popularności zyskują też wyjazdy do ciepłych krajów, w tym m.in. do Kenii czy na Dominikanę.
 • Kobieta na nartach
  Nawet najbardziej zaawansowani narciarze muszą odpowiednio dobrze przygotować się do wyjazdu w góry.
 • Tak wygada okien kolejki podróż zaśnieżonymi Bieszczadami
  Nawet 300 osób w każdą środę i sobotę podczas tegorocznych zimowych ferii szkolnych podróżuje Bieszczadzką Kolejką Leśną. "Zainteresowanie jest większe niż przed rokiem" - powiedział prezes fundacji zarządzającej kolejką wąskotorową Mariusz Wermiński.
 • Zimowy wypoczynek rozłoży się tym razem tylko na dwa miesiące: styczeń i luty. Ferie zimowe 2016 odbędą się dokładnie pomiędzy 18 stycznia a 28 lutego 2016 roku.
 • Narciarz
  Ferie zimowe pod palmami? Brzmi świetnie! Jeśli możemy pozwolić sobie na egzotyczny wypoczynek tysiące kilometrów od naszego domu, nie ma na co czekać. Okres zimowych urlopów tuż, tuż. Przed wyjazdem w odległe miejsca nie zapominajmy o najważniejszym, a mianowicie o ubezpieczeniu. Sprawdźmy, jaką polisę najlepiej wybrać.
 • Cyfrowa szkoła
  Relacje między rodzicami a pedagogami przypominają zachodni front I wojny światowej: obie strony okopały się na swoich pozycjach i nie kryją wzajemnej niechęci. Minister edukacji właśnie doprowadziła do eskalacji konfliktu.
 • Roter Hahn, Alpy
  Wyjazd na narty za granicę to dobry wybór zwłaszcza dla mieszkańców województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i opolskiego. W tych regionach Polski wolne od szkoły przypada miedzy 19 stycznia a 1 lutego, czyli wówczas, gdy w Alpach jest tzw. niski sezon. Wtedy płacąc za zimowe wakacje, karnet dostajemy za darmo. Specjalnie dla dziennik.pl portal Travelplanet.pl wyliczył, gdzie najkorzystniej wyjechać na ferie zimowe 2015.
 • Posłowie raczej nie wyjeżdżają na ferie zimowe
  Trwają ferie zimowe - jednak w tym czasie większość posłów, z którymi rozmawiała PAP, zamierza pracować. Tylko niektórzy liczą, że uda im się odpocząć lub wyjechać z dziećmi na parę dni np. w góry.
 • Na narty coraz chętniej wybieramy się samolotem
  Polacy coraz chętniej lecą, zamiast jechać samochodem na ferie zimowe. W efekcie od ubiegłego roku liczba lotów w tym okresie zwiększyła się o 20 proc. – wynika z raportu przygotowanego dla DGP przez Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl. Dlaczego tak się dzieje?