• Przegląd auta
    Wszystkie nowo rejestrowane pojazdy, których specyfikacja homologacyjna przewidywała obowiązek wyposażenia w filtr DPF, będą musiały posiadać sprawny filtr – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Chodkiewicz. Jak dodał, resort zakłada, że głównym źródłem finansowania stacji kontroli pojazdów będą opłaty za badania wykonane po terminie.
  • Badanie techniczne auta
    Rząd nie lubi samochodów bez filtra DPF i już wie jak zagęścić sito kontroli, by nie dopuszczało takich aut na drogi. "By uzyskać pozytywny wynik badania trzeba będzie doposażyć pojazd w brakujący filtr" – mówi dziennik.pl Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego. A to kosztuje od ok. 2 tys. zł do 15-16 tys. zł.
  • Volkswagen passat 2.0 TDI
    DPF, czyli filtr cząstek stałych to element przeklinany przez kierowców. Stąd – mimo grożących kar – nagminne jest wycinanie tej części układu wydechowego. Niebawem to się może jednak zmienić. Posłowie .Nowoczesnej uznali, że przepisy trzeba zaostrzyć tak, by usuwanie tego elementu przestało być opłacalne. A skorzystać na tym ma środowisko naturalne...