• Olejek z filrami UV
  Do prężnie działającego ruchu antyszczepionkowców dołączyli antyfiltrowcy. Podobnie jak ci pierwsi rozpowszechniają opinie, które mijają się z prawdą i nie są poparte żadnymi badaniami naukowymi. O tym, jak bardzo się mylą i jak bardzo – stosując się do „swoich zaleceń” – mogą zaszkodzić zdrowiu, rozmawiamy z dermatologiem.
 • Dziecko w okularach przeciwsłonecznych
  Noszenie okularów przeciwsłonecznych latem może uchronić przed wieloma chorobami, np. zapaleniem spojówek i rogówki, a także zaćmą i czerniakiem złośliwym – powiedział PAP dr Marcin Jezierski z Kliniki Okulistycznej WIML w Warszawie.
 • Dziecko na plaży
  Jak zabezpieczyć dziecko przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych i jak wybrać odpowiedni krem z filtrem?
 • Kobieta w kapeluszu ma na palcu krem przeciwsłoneczny
  Lato to okres, w którym z przyjemnością czerpiemy energię ze słońca, ciesząc się wysoką temperaturą i lekką opalenizną. Jeśli jednak naszą skórę pokrywają znamiona lub blizny, musimy pamiętać o odpowiedniej ochronie. Opalanie tych wrażliwych fragmentów ciała może skutkować poważnymi problemami estetycznymi i zdrowotnymi.
 • Kobieta nakłada krem przeciwsłoneczny
  Przed wyjściem na słońce warto dobrze się przygotować. Jakie kosmetyki powinniśmy zabrać ze sobą na plażę?
 • Kobieta biegnie po plaży
  Moda na bycie fit wciąż trwa. Kobiety spędzają godziny na siłowni, żeby chociaż trochę upodobnić się do największych gwiazd fitnessu. W pogoni za idealną sylwetką zapominamy jednak o swojej skórze. Zmarszczki, trądzik, wysypka – to tylko niektóre ze skutków ubocznych aktywności fizycznej.
 • Kobieta na plaży
  Sezon na opalanie powoli się zaczyna. Aby świadomie korzystać z promieni słonecznych należy wiedzieć kiedy tak naprawdę możemy się opalać, a kiedy nie. Pewne schorzenia skóry powodują, iż powinniśmy na jakiś czas powstrzymać się od opalania. O tym problemie opowiada dermatolog dr n. med. Maciej Krajewski.
 • Halle Berry
  Ma 45 lat, a wygląda jak 30-latka. Na dodatek z wiekiem tylko zyskuje na urodzie i seksapilu. Halle Berry zdradza sekrety swojego piękna. Zdziwisz się…
 • Latem kochamy okulary słoneczne
  Chronią przed szkodliwym światłem i promieniowaniem UV, a może wręcz przeciwnie: tylko nam szkodzą? Okulary słoneczne. Od ich wyboru zależy nie tylko ładny wygląd, ale i zdrowie naszych oczu. Czy i na jakie się zdecydować? Radzą eksperci.