• proces Dariusza S
  Pracownik ochrony gdańskiego finału WOŚP z 13 stycznia br., oskarżony m.in. o składanie fałszywych zeznań i podżeganie do tego innej osoby, przyznał się w środę w sądzie do winy. Wyjaśniał, że spanikował, leczy się psychiatrycznie i ma kłopoty z koncentracją.
 • Kajdanki
  Obrońca aresztowanego ochroniarza Dariusza S. powiedział w środę w rozmowie z PAP, że jego klient nie był szefem ochrony finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. - To osoba, która ma drugą grupę inwalidzką; już teraz zniszczona przez media - dodał. Wcześniej pojawiła się informacja, że Dariusz S. nie stawiał się w sądzie, w którym toczy się jego proces o pobicie oraz kierowanie gróźb karalnych. Nieobecność usprawiedliwiał zwolnieniami lekarskimi.
 • Jerzy Owsiak
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała w 23. finale ponad 53 miliony złotych. Fundacja ogłosiła oficjalne wyniki tegorocznej zbiórki.
 • Kwesta na ulicach Warszawy podczas 23. Finału WOŚP,
  Do godziny 20 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zebrała prawie 10 milionów złotych. Tym razem pieniądze mają być przeznaczone na "podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów".
 • Jerzy Owsiak
  60,7 mln zł - taki przychód za 2013 rok wykazała Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tego ponad 47 mln zł pochodzi ze zbiórki w czasie XXI finału WOŚP. Dziennik.pl analizuje sprawozdanie finansowe fundacji.