• wojsko polskie żołnierz
  "W żadnym przetargu zagranicznym, gdzie są firmy z Izraela, USA czy Rosji, nie spotkaliśmy jeszcze Polskiej Grupy Zbrojeniowej" – mówi prezes WB Electronics Piotr Wojciechowski. Tymczasem w kraju, jak przekonuje, większe znaczenie mają lobbyści, którzy tak potrafią namieszać w głowach polityków, aby ci wykluczyli polski podmiot z możliwości złożenia oferty i w rezultacie, za pośrednictwem PGZ, sprzedają do MON wyroby trzy razy drożej. "Realny interes w tym mają ośrodki zagraniczne" - dodaje. 
 • WB Electronics FlyEye
  Rodzimy przemysł zbrojeniowy, mimo że nie dorównuje zachodnim koncernom to potrafi zaznaczyć swoją obecność na rynku. Systemy rozpoznania radiotechnicznego, broń artyleryjska, samoloty bezzałogowe… Oto polski sprzęt, którym dziś interesują się armie na świecie.
 • Polski samolot bezzałogowy
  Polskie samoloty bezzałogowe coraz odważniej wkraczają na globalny rynek zbrojeniowy. Dowodem na to mogą być zaprezentowane podczas targów zbrojeniowych w Kielcach bezzałogowce "FlyEye" i "Manta" produkowane w Gliwicach.
 • FlyEye
  "Cała Polska szuka drona". A jak znajdzie? Minister obrony Tomasz Siemoniak prosi uczciwego znalazcę wartego 100 tys. zł urządzenia o zwrot do najbliższego komisariatu.
 • FlyEye
  Polskie firmy zaczynają odnosić sukcesy w produkcji samolotów bezzałogowych. Jedną z wiodących na rynku firm jest WB Electronics, dzięki której nasz kraj wchodzi do czołówki producentów dronów wykorzystywanych przez wojsko.
 • ScanEagle
  MON ogłosił, że zamierza kupić bezzałogowce „klasy operacyjnej” oraz krótkiego i średniego zasięgu. Do 2018 r. polska armia ma się wzbogacić w 41 zestawów bezzałogowych systemów powietrznych (BSP). Zakupy mają rozpocząć się już w 2012 r.