• Stanisław Grzesiuk
  Dokładnie sto lat temu przyszedł na świat Stanisław Grzesiuk, pisarz, pieśniarz, piewca obyczajów dawnej Warszawy. Z wykształcenia elektromechanik, w czasie II wojny światowej więzień KL Dachau i KL Mauthausen-Gusen. W niemieckich obozach koncentracyjnych spędził 5 lat.
 • Pogrzeb Jana Polkowskiego
  Wysoki, szczupły mężczyzna o wyjątkowo przenikliwym spojrzeniu i niepokojącym wyrazie twarzy. Miłośnik codziennych, kilkunastogodzinnych spacerów w centrum Warszawy. Stały bywalec śródmiejskich kawiarni - pisał o nim serwis naszemiasto.pl. W czwartek na warszawskim Wilanowie odbył się jego pogrzeb.
 • Modne kreacje w stylu folk
  Wraz z polskim hymnem na Euro w centrum zainteresowania znalazł się folk. Zamiast śpiewać „Koko Euro Spoko" jak Jarzębinki, możemy patriotyczne uczucia i miłość do folkloru wyrazić w inny sposób. Modą! Oto kolekcja prezentująca polski folk w szalonym modowym wydaniu. Inspiracje wzornictwem regionalnym z różnych zakątków Polski łączona z różnorodną stylistyką Azji, szaleństwo kolorów i niezbędne akcesoria typu korale… Zobaczcie, co przygotowała polska projektantka Kasia Miciak na bieżący sezon!
 • Folklor wciąż na topie? Ludowa moda na wybiegu
  Czy to kojarzy ci się ze strojem wiejskiej gospodyni sprzed lat czy twojej prababci? Słusznie! Spokojnie możesz wygrzebać z szafy pamiątki po niej – o ile jakimś cudem jeszcze tego nie zrobiłaś… Motywy ludowe wróciły do modowych łask, z wielkim hukiem, już kilka sezonów temu. O tym, że folklor nadal ma się dobrze, przekonują designerzy z Rosji. Podczas tygodnia mody w Moskwie można było zobaczyć najbardziej typowe motywy z rosyjskiego folku, zaprezentowane w kolekcji domu mody YanaStasia. Kreacje bijące po oczach kwiatowymi deseniami i intensywnymi barwami, zdobione korale, tradycyjne buty „walonki”, słynne matrioszki i utrzymane w stylistyce fryzury z warkoczem w roli głównej – oto cechy charakterystyczne tej kolekcji. Takie same akcenty, którymi można ubarwić swoją kreację, bez trudu znajdziemy również w polskich sklepach czy rodzimych bazarach. Jeśli więc i Ciebie folk „kręci”, zabieraj się do dzieła! Oto folkowe inspiracje prosto z wybiegu.
 • Koncert "Mazowsza"
  Długotrwałą owacją na stojąco żegnała publiczność zespół pieśni i tańca Mazowsze, który wystąpił w sobotę w Centrum Widowisk Lehmana na nowojorskim Bronksie. Większą widownię miał tam tylko grający salsę zespół El Gran Combo.