• Schody Hiszpańskie w Rzymie
  Ośmioro turystów w Rzymie zostało ukaranych w niedzielę grzywnami w wysokości po 450 euro za kąpiele w fontannach. Straż miejska stanowczo egzekwuje nowe przepisy, zabraniające zachowań chuligańskich i pozbawionych szacunku dla zabytków stolicy.
 • Fontanna
  W upalne dni wiele osób, także rodziców z małymi dziećmi, szuka ochłody mocząc nogi i ręce, a nawet kąpiąc się w miejskich fontannach. Sanepid ostrzega, że takie zachowanie niesie ryzyko dla zdrowia, bo woda w fontannach może być źródłem m.in. drobnoustrojów i pasożytów.
 • Pokaz "Światła Wody" w Multimedialnym Parku Fontann
  Od widowiska zatytułowanego "Światła Wody" rozpoczął w tym sezonie działalność warszawski Multimedialny Park Fontann. Pokaz "woda-światło-dźwięk" obejrzały tłumy warszawiaków. Zobacz zdjęcia!
 • Zjeżdżalnia
  Na pierwszy rzut oka to niewinny plac zabaw dla dzieci. Po bliższym przyjrzeniu się wiać, że zjeżdżalnię zamontowano na dachu budynku, a jej rama umieszczona jest na krawędzi dachu.
 • Pijani turyści, głównie cudzoziemcy, kąpią się nocami w fontannie Czterech Rzek Berniniego na Piazza Navona w Rzymie, skacząc do wody z rzeźb jak z trampoliny. Po całej serii takich incydentów policja przystąpiła do walki z tym zjawiskiem.
 • Fontanna di Trevi
  Fendi sfinansuje remont Fontanny di Trevi. Wyłoży na ten cel ponad 2 miliony euro - poinformowały władze Wiecznego Miasta na konferencji, w której uczestniczył też pracownik tego domu Karl Lagerfeld. W zamian firma umieści obok fontanny tabliczkę z napisem, kto sfinansował prace.
 • Fontanna di Trevi w Rzymie
  Remont słynnej barokowej fontanny di Trevi w sercu Rzymu będzie kosztować 2,5 miliona euro. Fontannę zamknięto, aby ocenić skalę niezbędnych prac.
 • Fontanna di Trevi w Rzymie
  Po alarmie dla sypiącego się Koloseum w Rzymie ogłoszono "SOS" dla barokowej Fontanny di Trevi , z której odpadł fragment marmurowego gzymsu. Kilka innych dużych kawałków zostało prewencyjnie usuniętych by nie dopuścić do ich oderwania się.
 • Manneken Pis na razie sobie nie posiusia. Jest za zimno
  Manneken Pis, siusiający chłopiec ze słynnego pomnika-fontanny w Brukseli, z powodu mrozów musiał przerwać siusianie. Władze miasta zdecydowały się odciąć dopływ wody do fontanny w obawie, że niskie temperatury uszkodzą jej mechanizm.
 • Z gdańskiego Długiego Targu zniknie fontanna Neptuna
  Na wtorek zaplanowano demontaż fontanny Neptuna stojącej na gdańskim Długim Targu. Fontanna przejdzie kapitalny remont. Na swoje stałe miejsce powróci na początku maja przyszłego roku.