• Łukasz Bąk
    Przykro mi bardzo, ale kupując C-maxa albo tourana, wysyłacie w świat jasny sygnał: "Jestem strasznym nudziarzem, a moje życie to pasmo niepowodzeń". Jeżeli natomiast chcecie pokazać, że wasze dzieci to nie dzieło przypadku albo sąsiada i jesteście dzięki nim bardzo szczęśliwi, to w zasadzie nie macie wyboru – musicie kupić citroena C4 picasso.
  • Oto wielka tajemnica Opla - zafira w czasie testów
    Na początku marca w Genewie Opel przedstawił wizję tego, jak może wyglądać zafira nowej generacji. Twórcy nazywali ją wtedy "salonem na czterech kołach"... My publikujemy zdjęcia z testów zamaskowanych prototypów - auta zostały sfotografowane w Hiszpanii i na kole podbiegunowym. Jak widać inżynierowie Opla porównują przyszłą generację zafiry z konkurencją - fordem c-max i volkswagenem tourananem... Ostateczna wersja produkcyjna zadebiutuje w czasie jesiennego salonu samochodowego we Frankfurcie. Sprzedaż w Polsce ruszy na początku 2012 roku.
  • 3, 2, 1, Start! Ford c-max i grand c-max to dwa pomysły na vana z ikrą! Auta można już kupić w Polsce. Poznaj tajemnicę czekoladek z wielkiej bombonierki Forda. 
  • Nadeszła chwila prawdy! Auto, które powala ceną wpadło w ręce inżynierów od bezpieczeństwa. Czy samochód jest na tyle twardy, by wozić ludzi? To co zobaczycie na filmie jest przerażające.
  • Ford C-Max i Grand C-Max to dwa pomysły na vana z ikrą! C-Max - pomieści 5 osób. Spece z Forda doszli jednak do wniosku, że warto mieć model 7-osobowy. Jak pomyśleli tak zrobili - dodali 15 cm i powstał Grand C-Max. To wystarczyło, by wstawić do kabiny o dwa siedzenia więcej - proste i skuteczne. Napęd to m.in. kompletnie nowy silnik z rodziny ecoboost - czterocylindrowy motor 1,6 l. Jednostki z tej serii mają spalać o 15 proc. mniej paliwa niż klasyczne silniki o podobnej mocy - to dzięki turbodoładowaniu i bezpośredniemu wtryskowi benzyny. W Polsce nowy rodzinny klan Forda pojawi się w czwartym kwartale 2010 roku.