• Kadr z filmu "Witajcie w Marwen"
  Film wielokrotnie nagradzanego twórcy filmowego Roberta Zemeckisa ”Witajcie w Marwen” wchodzi do polskich kin 1 marca 2019roku
 • Maluch dla Toma Hanksa z Suwałk trafił do Bielska-Białej
  Z Suwałk do Bielska-Białej a potem do... Los Angeles. Monika Jaskólska inicjatorka akcji "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa" dopięła swego i znalazła odpowiedniego fiata 126p. A wszystko zaczęło się od samego Hanksa - amerykański aktor, dwukrotny zdobywca Oscara, opublikował zdjęcie z maluchem i popisał je: "Jestem podekscytowany moim nowym samochodem!"...
 • 10. "Genialny Klan" – Anjelica Houston
  Matki od zawsze były ulubionymi bohaterkami filmowców. Opowieści o nich powstało wiele, te najlepsze wybrała dla dziennik.pl znana dziennikarka filmowa, felietonistka i autorka wydanej niedawno "Krótkiej książki o miłości" Karolina Korwin Piotrowska. Oto – specjalnie na Dzień Matki i z najlepszymi życzeniami – najwspanialsze filmowe mamusie, mamy i matki…
 • Tom Hanks wciąż kochany i niepokonany
  Kogo kocha Ameryka? Toma Hanksa! Gwiazdor zwyciężył w najnowszym rankingu ulubionych aktorów USA.
 • Mary Ellen Trainor w filmie "Zabójcza broń"
  Mary Ellen Trainor, znana z filmów "Zabójcza broń" czy "Goonies", nie żyje. Miała 62 lata (choć to sprawa dyskusyjna, bo źródła podają dwie daty urodzin gwiazdy – w 1950 i 1952 roku).
 • Nicolas Cage może być każdym. I Potterem i Gandalfem!
  Redaktorzy portalu Sadanduseless.com zaszaleli i opublikowali serię grafik przedstawiających Nicolasa Cage'a w różnych rolach, których nigdy nie zagrał. Z pewnością jednak doskonale sprawdziłby się w każdej z nich… No prawie, bo ma przecież na koncie 6 nominacji do Złotej Maliny dla najgorszego aktora.
 • 10. "Leon zawodowiec" (8.33601070950468)
  Najbardziej lubimy piosenki, które już znamy. Podobnie jest z filmami. Portal Stopklatka.pl opublikował listę 100 najlepszych obrazów wszech czasów zdaniem... swoich czytelników. Przedstawiamy te najlepsze z najlepszych, czyli złotą dziesiątkę. Zobaczcie, jak różni się od zestawień przygotowywanych przez krytyków filmowych.
 • Dawid Ogrodnik w "Chce się żyć"
  Czy to aktor, czy naturszczyk, który rzeczywiście jest chory? Aktorscy mistrzowie, którzy wcielają się w rolę osób niepełnosprawnych umysłowo czy fizycznie, są często do tego stopnia wiarygodni, że gdyby nie znana twarz, nie sposób byłoby stwierdzić, że udają. Tak jest w przypadku Dawida Ogrodnika, odtwórcy głównej roli w filmie "Chce się żyć". Oto sztandarowe role, które oswajają niepełnosprawność.
 • Gary Sinise
  Gary Sinise, ostatnio kojarzony przede wszystkim z serialem "CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku", musiał odwołać swoje występy z zespołem Lt. Dan Band z powodu wypadku samochodowego, w którym brał udział.
 • Jelonek Bambi skarbem narodowym
  Kolejne filmy, a wśród nich "Forrest Gump" z Tomem Hanksem, "Milczenie owiec" z Anthonym Hopkinsem, "Brzdąc" Chaplina i animowany "Bambi", zostały uznane za skarb narodowy Ameryki. Trafią teraz do Bilioteki Kongresu Stanów Zjednoczonych.