• Anna Fotyga i Ryszard Legutko
  W wypowiedziach w PE Janusza Lewandowskiego i Guya Verhofstadta padały oskarżenia o związki PiS z kremlowską Rosją; nie życzę sobie obrażania ze strony osób, które powinny milczeć i wstydzić się swego stosunku do Rosji z przeszłości - oświadczyła europosłanka PiS Anna Fotyga.
 • Władimir Putin
  Władimir Putin krytycznie i ironicznie odniósł się do rezolucji Parlamentu Europejskiego, dotyczącej walki z rosyjską propagandą i dezinformacją w środkach masowego przekazu. "Jeśli parlament rzeczywiście podjął taką decyzję, to obserwujemy oczywistą degradację pojęcia demokracji w zachodnim społeczeństwie" - powiedział prezydent Rosji na konferencji prasowej w Moskwie, podczas której "gratulował mediom, dziennikarzom, którzy spowodowali podjęcie takiej decyzji".
 • Anna Fotyga
  Dlaczego Rosja rozpoczęła agresję na Ukrainę? Była minister spraw zagranicznych i bliska współpracownica prezydenta Lecha Kaczyńskiego stawia diagnozę. "Zachód pracowicie i z entuzjazmem piłował gałąź, na której siedział" - twierdzi Anna Fotyga.
 • Anna Fotyga
  Kandydatka PiS do europarlamentu i była szefowa dyplomacji w sposób mało dyplomatyczny wypowiedziała się o prof. Władysławie Bartoszewskim. Niewiele dobrego ma też do powiedzenia na temat zdolności dyplomatycznych Janusza Korwina-Mikkego.
 • Marek Migalski zastanawia się, kto mógłby wejść do rządu prof. Piotra Glińskiego, gdyby taki gabinet powstał. W przewidywaniach europosła znane nazwiska - Macierewicz, Fotyga, Hofman - pojawiają się w bardzo ciekawych konfiguracjach.
 • Sąd
  Proces pomiędzy Anną Fotygą a Sławomirem Nowakiem nabrał tempa. Szefowa dyplomacji domaga się przeprosin za to, że obecny minister transportu „zarzucał jej lobbowanie na rzecz swego męża, Ryszarda Fotygi”. Ten ostatni był wczoraj przesłuchiwany przed gdańskim sądem.
 • Sejm
  W MSZ pracuje 131 byłych tajnych współpracowników służb PRL; 7 z nich kieruje naszymi placówkami dyplomatycznymi - poinformowała na posiedzeniu sejmowej komisji spraw zagranicznych wiceszefowa ministerstwa Grażyna Bernatowicz.
 • Na pierwszym planie Anna Fotyga
  Była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga skomentowała wypowiedź prezydenta USA Baracka Obamy o "polskim obozie śmierci" podczas uroczystości pośmiertnego uhonorowania Jana Karskiego Prezydenckim Medalem Wolności. 
 • Anna Fotyga na konferencji "Nowe porządki w Europie" zorganizowanej przez PiS
  Była minister spraw zagranicznych nie może narzekać na partyjny etat. Z oświadczenia majątkowego wynika, że Prawo i Sprawiedliwość przez 11 miesięcy wypłaciło jej 135 tysięcy złotych. "Fakt" pisze, że to podatnicy płacą na partyjne dotacje, "więc tę pensję fundowaliśmy".
 • Komisja etyki ukarała Niesiołowskiego za wypowiedź pod adresem Fotygi
  Komisja etyki poselskiej zwróciła uwagę posłowi PO Stefanowi Niesiołowskiemu; to kara za wypowiedź pod adresem posłanki PiS Anny Fotygi - poinformowała w środę PAP szefowa komisji Elżbieta Witek (PiS). Niesiołowski nie będzie się odwoływał od tej decyzji.