• Daria Zawiałow na gali Fryderyków 2018
  Rok 2017 w polskiej muzyce był świetny. Gala Fryderyków, która była jego podsumowaniem - niezwykle udana. A same nagrody - no cóż... Nawet odbierający Fryderyka w imieniu Taco Hemingwya wydawca apelował, by baczniej przyglądać się temu, na co się głosuje. Ciężko o lepsze podsumowanie Fryderyków 2018.
 • Fryderyki 2018
   Dziś wieczorem w Teatrze Polskim odbędzie się uroczysta gala wręczenia Fryderyków w kategoriach związanych z muzyką rozrywkową i jazzową. Gala transmitowana będzie w TVP Kultura oraz w internecie przez sam ZPAV. Bez względu na to, kto zdobędzie statuetki w ciemno można powiedzieć, że werdykt Akademii Fonograficznej wzbudzi kontrowersje.
 • Fryderyki 2018 - muzyka poważna
  W poniedziałek (16 kwietnia 2018 roku) w Warszawie, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbyła się 24. gala wręczenia Nagród Akademii Fonograficznej Fryderyk 2018 w kategoriach muzyki poważnej. Były ogromne emocje.
 • Fryderyki 2018
  W Warszawie ogłoszono nominacje do wciąż najważniejszych nagród w polskiej muzyce. Fryderyki 2018 miały łączyć, ale znów podzielą. Nad nominacjami nie da się ot, tak przejść do porządku dziennego.
 • Organek na scenie podczas 23. gali wręczania Fryderyków
  Organek zwycięża podczas gali Fryderyków 2017. Nagrody też m.in. dla Reni Jusis oraz O.S.T.R.ego. Statuetki przyznano raczej tym, co wygrać powinni. Gala był poprawna, momentami zaskakująca. Splendor i blask nagrodom przywrócono, ale sama Akademia Fonograficzna musi radykalnie się odmłodzić i poszerzyć swój skład, by nie utracić ponownie prestiżu, który przez dekadę musiała odbudowywać. 
 • Fryderyk (fot: Rafał Nowakowski, Beata Carnecka)
  Piotr Paleczny, Janusz Wawrowski i Kwartet Śląski wśród laureatów Fryderyków w dziedzinie muzyki poważnej. Ceremonia rozdania Nagród Akademii Fonograficznej odbyła się w poniedziałek w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.
 • Fryderyk 2017; fot. Bartłomiej Zborowski
  Nominacje ogłoszono, w branży jak zwykle zahuczało. Pojawiają się głosy o konieczności kolejnej reformy zasad rządzących przyznawanie m statuetek oraz głosy o tym, kogo i dlaczego najbardziej pominięto. Wsłuchując się w dyskusję, poniżej pozostawiam kilka słów o tym, kto powinien wygrać, a kto zwycięzcą zapewne zostanie. I dodaję przy tym, co trzeba zmienić natychmiast, by nagroda była prawdziwym odbiciem tego, co w branży najistotniejsze.
 • Fryderyk (fot: Rafał Nowakowski, Beata Czarnecka)
  Ogłoszone zostały nominacje do najważniejszej nagrody muzycznej w Polsce. Gala wręczenia nagród odbędzie się 26 kwietnia. Urszula Dudziak, Piotr Paleczny i zespół Dżem laureatami Złotych Fryderyków 2017
 • Zbigniew Wodecki odbiera Fryderyka za "utwór roku" z rąk Jeana Michela Jarre'a
  Członkowie Akademii Fonograficznej głosują albo bez głębszej refleksji, zastanowienia, poganiani kolejnym mailem lub SMS-em wysyłanym przez ZPAV, albo też zgodnie z zasadą "szwagier u szwagra zawsze nagra" wspierają tych, którzy są najbliżej, z którymi łączy ich najwięcej.
 • Kortez w czasie koncertu w Łodzi
  Pójdzie na galę Fryderyków (która już wkrótce, bo 20 kwietnia), choć niemal non stop gra koncerty i pisze nowe utwory. Pisze ich tak wiele, że z chęcią by się nimi z kimś podzielił. Nam zdradza, w jakich innych dziedzinach sztuki chce się realizować oraz opowiada o niezwykłej, wzruszającej więzi ze swym synem.