• Smutna nastolatka
  Rośnie liczba osób dotkniętych przemocą domową. W I półroczu 2014 r. policja wykryła o 42 proc. więcej przypadków w porównaniu z analogicznym okresem 2013 r. Pierwszy raz wskazano też na wykorzystywanie ekonomiczne.
 • Zdjęcie dziecka na ekranie tabletu
  Każdego dnia do internetu trafiają tysiące zdjęć dzieci. Wszystkie wyjątkowe, bo dokumentujące pierwszą kąpiel, pierwsze wakacje na plaży albo śmieszną minę dziecka. Do publikowania zdjęć swoich dzieci nago lub w bieliźnie przyznaje się co czwarty rodzic dziecka do 10 roku życia. Publikujący je rodzice zazwyczaj nie zastanawiają się, ani do kogo mogą trafić te zdjęcia, ani co będzie się z nimi później działo.
 • Telefony
  Intymne rozterki, problemy towarzyskie i miłosne, zagrożenie płynące z internetu, a nawet – molestowanie seksualne. Nie wszystkie te tematy są poważnie traktowane przez dorosłych, jednak są miejsca, gdzie każdy z nich zostanie potraktowany z należytą uwagą. Mowa o telefonach zaufania dla dzieci i młodzieży. Jaką pomoc można znaleźć, gdzie jej szukać?
 • Przemoc domowa, przemoc w rodzinie
  Osoby, wobec których członkowie rodziny stosują przemoc, mają prawo do różnych form pomocy, począwszy od wsparcia specjalisty po znalezienie bezpiecznego schronienia lub usunięcie sprawcy przemocy ze wspólnie zajmowanego mieszkania. Jednak nowa lista form wsparcia, na które liczyć mogą ofiary przemocy, znacznie się wydłużyła.
 • Przemoc wobec dzieci i nastolatków to wciąż poważny problem.
  W ciągu ostatniego roku połowa nastolatków doświadczyła przemocy psychicznej ze strony dorosłych, 17 proc. zostało uderzonych przez dorosłego, a 8 proc. doświadczyło wykorzystywania seksualnego - wynika z badań Fundacji Dzieci Niczyje.
 • Przemoc to dziś powszechne zjawisko.
  Dwadzieścia dwie warszawskie placówki edukacyjne i opiekuńcze otrzymały we wtorek certyfikaty "Chronimy dzieci" przyznawane przez Fundację Dzieci Niczyje (FDN). Oznacza to, że ich pracownicy wiedzą, jak interweniować, gdy mają do czynienia z krzywdzeniem dzieci.
 • Przemoc wobec dzieci - oto wstrząsające dane!
  8 proc. dzieci doświadczyło molestowania seksualnego. Ponad połowa padła ofiarą przemocy psychicznej. Oto wstrząsające dane, które pochodzą z badań Fundacji Dzieci Niczyje.
 • Pokrzywdzonym dzieciom powinno się zagwarantować lepszą ochronę
  ● Sędziowie i prokuratorzy nie chcą nagrywać i filmować zeznań małoletnich ● Pokrzywdzone dzieci są tylko sporadycznie reprezentowane przez adwokatów ● Ustawodawca powinien zapewnić większą ochronę dzieci w toku śledztw
 • Przesłuchiwane dzieci są niewłaściwie traktowane.
  Przesłuchania dzieci w zdecydowanej większości odbywają się w miejscach do tego niedostosowanych - na komisariatach, salach sądowych, w pokojach prokuratora; rzadko prowadzone są w specjalnych pokojach dla dzieci - pokazały badania Fundacji Dzieci Niczyje.
 • Rodzice nie są przygotowani na ogromne zmiany, jakie wnosi dziecko w ich życie
  Młodzi rodzice, a szczególnie matki, nie są przygotowani na ogromne zmiany, jakie wnosi dziecko w ich życie. Dojście do rodzicielstwa jest drogą przez mękę a młode matki są pozostawione same sobie - ostrzegają eksperci. I apelują: rodziców trzeba wspierać w dobrym rodzicielstwie.