• Król Hiszpanii Filip VI, prezydent Włoch Sergio Mattarella i prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa w teatrze w Neapolu
  Do dyplomatycznej gafy doszło w teatrze operowym w Neapolu. W obecności króla Hiszpanii Filipa VI i jego ojca Juana Carlosa odegrano hymn ich kraju w wersji frankistowskiej. Obecny razem z nimi prezydent Włoch Sergio Mattarella przeprosił za ten błąd.
 • Królowa Elżbieta II i książę Filip
  Lata wpadek i gaf, które wielokrotnie zmuszały go do publicznych przeprosin, ani też sędziwy wiek nie zmieniły księcia Filipa. Małżonek królowej Elżbiety znów znalazł się na językach w Wielkiej Brytanii. A to za sprawą przekleństwa, na które pozwolił sobie w czasie spotkania z weteranami Bitwy o Anglię.
 • Silvio Berlusconi
  Kolejna gafa Silvio Berlusconiego. Były premier Włoch twierdzi, że z powodu prześladowania go przez wymiar sprawiedliwości jego dzieci czują się jak Żydzi w Niemczech za czasów Adolfa Hitlera.
 • Podczas weekendowego pobytu w Bytomiu Komorowski mówił o "piłsudczykowskiej tradycji", z jakiej on sam wyrasta, w kontekście idei wzniesienia pomnika Korfantego w Warszawie. Dla Ślązaków to kolejna gafa prezydenta Komorowskiego - informuje "Dziennik Zachodni".
 • 8 błędów głównych
  Kobiety są w stanie znieść wiele, jednak na pewne wypowiedzi reagują niemal alergicznie. Przedstawiamy krótką listę zdań, których wykorzystanie w rozmowie z partnerką może się źle skończyć. Zobacz galerię!
 • Wpadka rosyjskiej reporterki/Falls Funny Epic
  Pewna śliczna rosyjska reporterka tak bardzo przejęła się tym, co mówi do kamery, że zapomniała o całym świecie! I wtedy stało się coś, czego się nikt nie spodziewał...
 • Barack Obama
  Sprawa gafy prezydenta USA Baracka Obamy z "polskim obozem śmierci" w czasie uhonorowania Medalem Wolności Jana Karskiego wkrótce ucichnie i nie wpłynie na stosunki polsko-amerykańskie - przewiduje były ambasador USA Christopher Hill.
 • Barack Obama
  Gościem Moniki Olejnik był Joachim Brudziński z PiS. Dyskusję w studio zdominował temat gafy prezydenta USA Baracka Obamy, który na uroczystości w Białym Domu w czasie wystąpienia na temat bohaterskiego kuriera polskiego podziemia użył określenia “polskie obozy śmierci". “To policzek wymierzony polskiej opinii publicznej” - powiedział Brudziński. Zaatakował też prof. Władysława Bartoszewskiego.
 • Andrzej Rozenek
  Andrzej Rozenek (Ruch Palikota) uważa, że wypowiedź prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy o "polskim obozie śmierci" to przejęzyczenie, niezamierzona gafa językowa. Apeluje też do polskich polityków, by zaprzestali histerii z tym związanej.
 • Na pierwszym planie Anna Fotyga
  Była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga skomentowała wypowiedź prezydenta USA Baracka Obamy o "polskim obozie śmierci" podczas uroczystości pośmiertnego uhonorowania Jana Karskiego Prezydenckim Medalem Wolności.