• Martyna Wojciechowska
  "Wielki sukces w wielkim stylu" - tak o zdobyciu szczytu Gasherbrum I zimą przez Polaków mówi Martyna Wojciechowska. Podróżniczka podkreśla, że choć zaginięcie członków drugiej, międzynarodowej ekipy to dramat, nie powinno rzucać cienia na polską wyprawę.
 • Polacy weszli na Gasherbrum
  Brawo, Polacy! Około godziny 8.30 czasu lokalnego Adam Bielecki i Janusz Gołąb wezli na Gasherbrum I (8068m n.p.m.) w Karakorum, w Pakistanie. To pierwsze w historii wejście na ten szczyt zimą.
 • Góry
  28-letni Adam Bielecki z Tychów i 43-letni Janusz Gołąb z Gliwic dokonali pierwszego zimowego wejścia na Gasherbrum I (8068 m) w Karakorum. Obaj wspinali się bez użycia aparatury tlenowej - poinformował kierownik wyprawy Artur Hajzer.
 • Pierwsza próba zdobycia ośmitysięcznika nie powiodła się
  Polscy alpiniści po pierwszej nieudanej próbie wspinaczki na niezdobyty zimą ośmiotysięcznik Gasherbrum I (8068 m) zeszli do bazy (5030 m). "Niestety, nie przedarliśmy się. Zwiało nas z wysokości 6650 m" - przyznał kierownik wyprawy Artur Hajzer.
 • Śnieżyca uwięziła polskich alpinistów
  Ze względu na złą pogodę, opady śniegu, silne wiatry, przez ostatnie dni polska wyprawa na niezdobyty dotąd zimą ośmiotysięcznik Gasherbrum I (8068 m) została uwięziona w bazie (5030 m) - poinformował Artur Hajzer. Polacy grają w szachy z Pakistańczykami z sąsiedniej bazy wojskowej.