• Prezydent Niemiec Joachim von Gauck i prezydent Polski Bronisław Komorowski
  Doświadczenia II wojny światowej są lekcją w obliczu współczesnych konfliktów. Mówił o tym Bronisław Komorowski podczas uroczystości na Westerplatte z okazji 75. rocznicy wybuchu wojny.
 • Prezydenci Polski, Niemiec i Włoch
  Prezydent Niemiec Joachim Gauck ocenił, że Polacy są bardziej pracowici niż Niemcy, ale jego porównanie jest nieco chybione - pisze we wtorek niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" w artykule pt. "O pracowitych Polakach i wygodnych Niemcach".
 • Joachim Gauck dostał podwyżkę
  Wynagrodzenie prezydenta Niemiec Joachima Gaucka wzrośnie od przyszłego roku o 18 tys. euro do 217 tys. euro rocznie. To pierwsza podwyżka poborów głowy państwa od co najmniej dziesięciu lat.
 • Niemiecki prezydent Joachim Gauck oddaje cześć sportowcompoległym w zamachu z 1972 roku
  Niemieckie służby popełniły fatalne błędy - wynika z dokumentów, ujawnionych przez tygodnik "Der Spiegel".  Okazuje się, że zamach na izraelskich sportowców podczas igrzysk olimpijskich w Monachium w 1972 r. nie był niemożliwy do przewidzenia.
 • Nieobecność Vaclava Klausa w Jałcie jest związana z uwięzieniem Julli Tymoszenko
  Prezydenci kilku państw europejskich nie odwoływali udziału w konferencji przywódców państw Europy Środkowej w Jałcie, lecz wcześniej uprzedzali, że nie będą mogli przyjechać na to spotkanie - oświadczył w poniedziałek rzecznik MSZ Ukrainy Ołeksandr Wołoszyn.
 • Joachim Gauck
  "Niezachwiana wiara Polaków i polskiego rządu w ideę Europy była dla mnie zawsze wzorem" - mówi nowy prezydent Niemiec Joachim Gauck, który dziś przyjeżdża do Polski.
 • Joachim Gauck
  Joachim Gauck został zaprzysiężony na prezydenta Niemiec. Złożył on ślubowanie przed dwiema izbami niemieckiego parlamentu, Bundestagiem i Bundesratem.
 • Joachim Gauck
  Polska może być celem pierwszej wizyty zagranicznej nowego prezydenta Niemiec Joachima Gaucka. Według źródeł dyplomatycznych w Berlinie do takiej wizyty mogłoby dojść już 26-27 marca.
 • Joachim Gauck
  Niemieckie Zgromadzenie Federalne wybrało w niedzielę Joachima Gaucka na nowego prezydenta RFN. Uzyskał on poparcie 991 spośród 1232 obecnych w czasie głosowania członków zgromadzenia.
 • Joachim Gauck zostanie prezydentem Niemiec?
  W Berlinie trwają poszukiwania następcy byłego prezydenta RFN Christiana Wulffa, który w piątek podał się do dymisji. Współrządzący liberałowie poparli kandydaturę pastora Joachima Gaucka, któremu przychylna jest opozycja. Chadecy są przeciw.