• Gazociąg
  Naszą strategią jest to, by przesył gazu z Rosji przez Polskę nie odbywał się faktycznie rzecz biorąc darmo, jak dotąd - mówił w środę pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski. Zaznaczył, że to kwestia biznesowa.
 • Gazociąg
  Część z przedstawicieli Polski w EuRoPol Gazie otrzymało nagrody z zysku za 2015 rok, mimo że nie przepracowali tam w ub. r. ani jednego dnia. Nagrody były warunkiem zgody rosyjskich współudziałowców, by część z 1,6 mld zł aktywów spółki znalazła się na kontach w polskich bankach - poinformowano PAP.
 • Instalacja gazowa
  W lutym więcej gazu otrzymaliśmy od zachodnich partnerów niż od Rosji na podstawie kontraktu jamalskiego - wynika z danych operatora gazociągów, spółki Gaz-System.
 •  –  Zamieszanie wokół memorandum o możliwości budowy gazociągu Jamał II przez Polskę jest za duże w stosunku do rangi dokumentu – uważa Janusz Steinhoff. Według byłego ministra gospodarki problemem nie są decyzje EuRoPol Gazu, lecz brak koordynacji i nerwowe decyzje rządu. W przyszłości w takich sytuacjach należy błyskawicznie ustalać wspólne stanowisko władz Polski.
 • Gdybym był premierem, to raczej nie doszłoby do zamieszania wokół memorandum gazowego - powiedział Włodzimierz Cimoszewicz. Stwierdził również, że minister skarbu Mikołaj Budzanowski jest "ignorantem" i w jego rządzie "poleciałby ze stanowiska".
 • "Będąc już w Petersburgu byłem zdziwiony i zdumiony, kiedy przyszła wiadomość z kraju, że jest jakieś memorandum. Nie wiem, czy władze PGNiG coś ukrywały przed rządem, ale niewątpliwie zawiodły tutaj spółki prawa handlowego. Politycy, wysocy urzędnicy państwowi byli zdumieni słowem 'memorandum'" - mówił Janusz Piechociński w TVN24.
 • "Nie widać opłacalności ekonomicznej takiego projektu" - stwierdził minister skarbu Mikołaj Budzanowski, komentując deklarację Władimira Putina na temat budowy drugiej nitki gazociągu jamalskiego. Jednak minister gospodarki Janusz Piechociński nie jest już tak kategoryczny.
 • Władimir Putin chce powrotu do koncepcji budowy gazociągu Jamał-Europa 2 - poinformowała agencja Interfax. Jeśli gazociąg powstanie, dostarczałby złoża jamalskie z Rosji do Polski, Słowacji i Węgier.
 • Rewers możliwy na gazociągu jamalskim
  Od listopada będzie możliwy wirtualny rewers na gazociągu jamalskim. Tą drogą polscy odbiorcy mogą kupić z Niemiec nawet 2,3 mld złotych metrów sześciennych. Możliwość taką daje zatwierdzenie przez Urząd Regulacji Energetyki Instrukcji Ruchu i Eksploatacji Sieci Przesyłowej (IRiESP) na gazociągu jamalskim.
 • Gaz będzie tańszy?
  Prezes URE Marek Woszczyk zatwierdził zasady dostępu firm trzecich do polskiego odcinka gazociągu jamalskiego. "To krok w kierunku rozwoju konkurencji na polskim rynku gazu" - ocenił na czwartkowej konferencji prasowej.