• Andrzej Halicki
  "Zaciągnięcie hamulca" przez rząd w sprawie projektu dotyczącego neutralności klimatycznej, to "polityka samobójcza" - ocenili w piątek politycy Platformy. Ich zdaniem, to polityka, która przedkłada egoistyczne interesy rządu ponad zdrowie Polaków.
 • Londyn Wielka Brytania
  To był pierwszy od początków rewolucji przemysłowej tydzień w naszym kraju, w którym nie korzystano z energii elektrycznej pochodzącej z węgla - poinformował lokalny operator rynku energetycznego. Większość energii pochodziła ze spalania gazu ziemnego.
 • Siedziba Komisji Europejskiej
  KE przedstawi w środę propozycje ws. ograniczeń emisji gazów cieplarnianych w sektorach nieobjętych systemem handlu certyfikatami, czyli transporcie, budownictwie, rolnictwie czy drobnym przemyśle. Cel redukcji dla Polski jest dużo wyższy niż zabiegaliśmy.
 • Uczestnicy szczytu klimatycznego w Paryżu
  Z wielką pompą anonsowany i po dwóch tygodniach zamykany szczyt klimatyczny w Paryżu zakończył się bez konkretnych postulatów i decyzji. Bo choć rozlegają się głosy, że to sukces, nie są one oparte na rzeczywistych ustaleniach. Kraje biorące udział w szczycie zobowiązały się do wysiłków na rzecz obniżenia temperatury o co najmniej 1,5 st. (optymalnie 2 st.), mapa drogowa do tego nie została jednak skonstruowana.
 • Szczyt klimatyczny - demonstracja w Paryżu
  W Paryżu zaakceptowano projekt końcowego porozumienia szczytu klimatycznego. Przedstawiciele 195 państw uczestniczących w obradach, poparli porozumienie, które ma powstrzymać wzrost emisji gazów cieplarnianych i powstrzymać globalne ocieplenie klimatu.
 • Firma
  "Zawsze możecie liczyć na rząd" - tak brzmi oficjalne przesłanie Ewy Kopacz do przedsiębiorców. Odkąd została premierem, powtarzała je kilkukrotnie. Niestety, szefowie i urzędnicy resortów wsparciem biznesu nie zawracają sobie głowy.
 • Dymiące kominy
  Warszawa spełniła z nawiązką zobowiązania przyjęte w protokole z Kioto. Zamiast wymaganych 6 proc. do 2010 r. udało się ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 29 proc. A to nie wszystko, czym możemy się pochwalić
 • Najgorsze pomysły na ograniczenie emisji CO2
  Komisja Parlamentu Europejskiego odrzuciła rezolucję wzywającą do usunięcia z rynku części uprawnień do emisji dwutlenku węgla. To wyraźny sygnał, że poparcie dla obecnej unijnej polityki klimatycznej słabnie. Handel emisjami jest krytykowany jako nieprzemyślany sposób na redukcję emisji - dobry w intencji, ale słaby w wykonaniu. Ale nie on jeden zbiera cięgi. Oto przegląd złych pomysłów na redukcję emisji CO2.