• Dziecko na plaży
  Chorwacja, Włochy, Grecja i Hiszpania – to główne cele wakacyjne Polaków wyjeżdżających w ostatnich miesiącach za granicę. Kraje Europy południowej wybrało nieco ponad 44 proc. wyjeżdżających, przy czym najwięcej z woj. śląskiego (55 proc.), a najmniej z lubelskiego (38 proc.). Na urlop przeznaczamy najczęściej około tygodnia (28 proc.). Najchętniej podróżujemy we dwoje lub rodzinnie (48 proc.) – wynika z badania porównywarki rankomat.pl, która sprawdziła jak spędzamy w tym roku wakacje za granicą.
 • Jezioro Malta, Poznań
  W Polsce znaleźć można niezwykle malownicze pojezierza – nic więc dziwnego, że ponad 72 proc. respondentów ankiety przeprowadzonej przez KAYAK.pl uważa, że Polacy powinni być dumni z krajowych jezior. Są też niemal jednomyślni: im czystsza woda, tym lepiej – dla 92 proc. ankietowanych przejrzystość akwenu jest kluczowa przy wyborze miejsca na wypoczynek. Dla osób, które w te wakacje szukają alternatywy dla nadmorskiego zgiełku, eksperci KAYAK.pl przygotowali listę najczystszych jezior w Polsce.
 • Sklep
  W niedzielę 8 grudnia sklepy będą zamknięte. W kolejną niedzielę 15 grudnia supermarkety będą otwarte.
 • osiedle
  Zakup mieszkania na wynajem może być świetnym pomysłem na biznes lub sposobem na zapewnienie sobie finansowego bezpieczeństwa na przyszłość. Nie oznacza to jednak, że wystarczy kupić dowolną nieruchomość, aby zarabiać. Warto wiedzieć, zakup jakich mieszkań opłaca się najbardziej.
 • Wycieczka rowerowa
  Nadchodząca Majówka to idealny czas, aby przeżyć niezapomniane wrażenia, odwiedzając urokliwe miejsca w Polsce. Całości dopełni fakt, że na taką wyprawę można wybrać się jednośladem, tym bardziej że w Polsce nie brakuje wyjątkowo atrakcyjnych propozycji na rowerowe wycieczki.
 • Rowerzysta
  Malownicze wybrzeże, bardziej wymagające kondycyjnie góry, urokliwe Pojezierze Mazurskie czy leśne dukty wśród kapliczek i świątyń. Polska oferuje wielbicielom dwóch kółek wiele wspaniałych miejsc do zwiedzania z co najmniej przyzwoitą infrastrukturą rowerową.
 • Od czwartku nad Polskę nadciągną mrozy. W nocy z czwartku na piątek temperatura na Suwalszczyźnie i w kotlinach karpackich może spaść do minus 20 st. C. Na Pomorzu do czwartku stan wód w rzekach przekroczy poziom alarmowy - poinformowali w środę eksperci IMGW.
 • Mieszkania
  Przybywa samorządów, które chcą budować tanie lokale na wynajem. Właściciele i deweloperzy obawiają się, że spadające czynsze pozbawią ich zarobku. Zwłaszcza w mniejszych ośrodkach.
 • Fotoradar
  Fotoradary z gestii ITD przechodzą w ręce policji. Będzie ich więcej niż dziś. Pytanie, czy razem ze sprzętem w niebieskie szeregi nie trafią też pracownicy inspekcji.