• Monika Jaruzelska
  Mój ojciec dokładnie sprawdzał kwestie własnościowe - mówi w wywiadzie z natemat.pl Monika Jaruzelska. Zapewnia, że willa na Mokotowie została nabyta przez jej rodzinę zgodnie z prawem.
 • Marek Miller, "Papież i generał"
  Impulsem do napisania tej książki stała się informacja opublikowana 10 lat temu w internecie, że generał Wojciech Jaruzelski będzie świadkiem w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II. Co ten człowiek Moskwy, walczący z Bogiem i Kościołem, może powiedzieć na temat świętości papieża? - zastanawiał się Marek Miller. Wtedy w jego reporterskiej duszy zakiełkowało drugie, a potem trzecie pytanie. Czy Jan Paweł II wpłynął na generała Jaruzelskiego w czasie ich prywatnej rozmowy w 1983 roku na Wawelu i przekonał do zniesienia stanu wojennego? Jak przebiegało to okryte tajemnicą spotkanie i czy ten zawsze oficjalny, sztywny jakby kij połknął towarzysz pierwszy sekretarz mógł rozmawiać ponad półtorej godziny z papieżem? Marek Miller postanowił znaleźć odpowiedzi na te nurtujące go pytania, co zaowocowało książką "Papież i generał". Książką niezwykłą, bo będącą zarówno reportażem, publikacją historyczną oraz... komiksem.
 • Gen. Wojciech Jaruzelski przygotowuje się w studiu do odczytania przemówienia informującego o wprowadzeniu stanu wojennego (źródło: Archiwum Dokumentacji Mechanicznej, Wojskowa Agencja Fotograficzna)
  W aktach odkrytych przez IPN w domu Wojciecha Jaruzelskiego odnaleziono ważne dokumenty. Prawdopodobnie chodzi o zaginione papiery z teczki osobowej generała. Tak twierdzi portal tvp.info, powołując się na nieoficjalne informacje.
 • Tadeusz Mazowiecki i Donald Tusk, zdjęcie z 1992 roku
  Negocjacje, które doprowadziły do powołania rządu Tadeusza Mazowieckiego nie były łatwe. „Tekst porozumienia trzeba było zawieźć Wałęsie do akceptacji. Kierowca pojechał, wraca po godzinie i mówi w drzwiach: 'Opieprzył mnie'. Poszło o jedno zdanie. Wałęsa przeczytał i oburzył się: 'Jak to? Co oni tam napisali?'” – opowiada Andrzej Lewiński, uczestniczący z ramienia Stronnictwa Demokratycznego w koalicyjnych rozmowach w 1989 roku. Rozmawia Mariusz Nowik.
 • Silikonowy generał Wojciech Jaruzelski
  Kilkakrotnie jeszcze jako minister obrony narodowej odwiedzał umocnienia w Świnoujściu. Od teraz będzie tu na zawsze, jako atrakcja turystyczna. Silikonowy generał Wojciech Jaruzelski stał się częścią ekspozycji Podziemnego Miasta na wyspie Wolin.
 • Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski na mszy pogrzebowej za generała Wojciecha Jaruzelskiego
  Najpierw msza w Katedrze Polowej, później pogrzeb na warszawskich Powązkach. Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe zmarłego w niedzielę generała Wojciecha Jaruzelskiego.
 • Generał Wojciech Jaruzelski spocznie na Powązkach Wojskowych
  Msza pogrzebowa będzie katolicka. Pojawi się na niej prezydent Bronisław Komorowski. Generał Wojciech Jaruzelski zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych. Wśród kwater żołnierskich krzątają się już pracownicy miejscy. Przygotowują cmentarz do pogrzebu.
 • Monika Jaruzelska i Wojciech Jaruzelski
  Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się mszą, na której będzie obecny Bronisław Komorowski. Potem trumna zostanie przewieziona na Powązki Wojskowe. Premier Donald Tusk nie wybierze się jednak na pogrzeb generała Wojciecha Jaruzelskiego.
 • Generał Wojciech Jaruzelski ogłasza stan wojenny 13 grudnia 1981 roku
  Według PiS Wojciech Jaruzelski nie powinien być pochowany na Wojskowych Powązkach. Z wnioskiem o pochówek na tym cmentarzu zwrócili się do prezydent Warszawy Związek Kombatantów RP i rodzina zmarłego.
 • Gen. Wojciech Jaruzelski
  Pogrzeb generała Wojciecha Jaruzelskiego odbędzie się w południe w piątek 30 maja na Powązkach Wojskowych. Informację tę przekazał Informacyjnej Agencji Radiowej Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy warszawskiego Ratusza.