• Aby rozwiązać problem, czasami wystarczy sięgnąć po najprostsze koncepty, jakie podsuwa matematyka rodem ze szkoły podstawowej.
 • Sportowy styl w modzie jest na topie
   Ze względu na Euro 2012 i igrzyska w Londynie, wielu spośród projektantów i marek odzieżowych postanowiło postawić na sportowy styl - w przeróżnych interpretacjach i inspiracjach. Wygodna sportowa elegancja, jak przekonuje stylista i specjalista ds. mody Marcin Brylski, to trend, którego nie trzeba się wstydzić - również poza boiskiem... Zobacz modne propozycje znanych marek w sportowym stylu!  
 • Zadanie 16. na maturze z matematyki z 2011 roku
  Postrach maturzystów, senny koszmar i wciąż powracająca myśl: "po co mi to?!" - czy to ty i twoja matematyka? Królowa nauk, choć obowiązkowa na maturze jest tylko na poziomie podstawowym, wypada zdecydowanie najsłabiej. Zobacz, na czym zdający najczęściej tracili punkty w ubiegłym roku.
 • Kolekcja ready-to-wear domu mody Thierry Mugler na jesień i zimę 2012/2013
  Fantazyjne, „kosmiczne” kroje, nawiązujące do geometrycznych form i w zaskakujący sposób zmieniające sylwetkę. Dominująca monochromatyczność czerni i bieli a także – połączenie tych dwóch barw – jak widać nadal w modzie. Oto nowe trendy w kolekcji domu mody Thierry Mugler na jesień i zimę 2012/2013. Zobacz zdjęcia!
 • Moda na kolor! Rozpusta barw na wybiegu
  Kolor niepodzielnie rządzi w modzie! A obok niego – geometryczne i mieniące się w oczach desenie. Soczyste błękity, czerwienie, pomarańcze i limonki zawładnęły naszą garderobą. Królują w kreacjach monochromatycznych i tych oszałamiających rozpustą wzorów. Przy takiej dawce wrażeń nie trzeba już przesadzać z fasonami – wystarczą kroje proste, minimalistyczne. Minimalizm nie dotyczy jednak wszystkich dodatków – spokojnie możemy pozwolić sobie na biżuterię w rozmiarze XXL – oczywiście równie barwną i zafascynowaną geometrią. A że zrobiło się gorąco, trzeba trochę ochłonąć – z pomocą głęboko wyciętych dekoltów… Takich kreacji nie może zabraknąć w naszej letniej garderobie. Zobacz propozycje designerów z Tygodnia Mody w Rio de Janeiro!
 • Niesamowite makijaże gwiazd na festiwalu Top Trendy. Ładne?
  Na festiwalu Top Trendy gwiazdy zaskoczyły szalonymi kreacjami. Utrzymane w konwencji, lecz jeszcze bardziej zwariowane, były makijaże. Asymetria, geometria, kolor neonów i wzory niczym wojenne barwy – tym uraczyły nas słynne panie podczas imprezy. Taki wizaż z pewnością przykuwa uwagę. Pytanie tylko: czy dodaje urody? Obejrzyjcie i oceńcie!