• Władmir Putin Fot. Free Wind 2014
  Dziennik "Die Welt" krytykuje w piątek szefa MSZ Niemiec Sigmara Gabriela za zapowiedź poluzowania sankcji wobec Rosji niezależnie od realizacji porozumienia z Mińska. Autor komentarza zarzuca politykowi SPD sabotowanie stanowiska rządu i pisze o skandalu.
 • Język ciała
  Często ukrywamy swoje emocje, starając się zachować je na własność, jednak nasze ciało zdradza nas, nawet kiedy zupełnie nie jesteśmy tego świadomi. Oto zestaw gestów i postaw ciała, które mogą wiele wnieść do rozmowy...
 • Co zdradza kłamcę?
  Masz wątpliwości co do prawdomówności swojego rozmówcy? Przyjrzyj się jego ciału i gestom, które wykonuje. One niemal ze 100-procentową pewnością pozwolą Ci ocenić, czy człowiek kłamie.
 • Biznesmen
  Jak gestem lub postawą wzmocnić lub osłabić komunikat werbalny? Jak trafnie zinterpretować język ciała rozmówcy? Skąd wiadomo, że ktoś kłamie? I wreszcie, w jaki sposób świadomie budować swój wizerunek w życiu prywatnym i w biznesie? Na te pytania odpowiada dr Monika Maj-Osytek, autorka książki „Komunikacja niewerbalna”.
 • Kiedy polityk kłamie?
  Żeby sprawdzić, co polityk naprawdę myśli, dobrze jest wykorzystać podsłuch... Są jednak inne, sprawdzone metody na oddzielenie prawdomównych, od mijających się z prawdą. Zobacz galerię!
 • Niebezpieczne gesty
  Niefortunne ułożenie palców dłoni może doprowadzić obcokrajowca do furii, lub skończyć się złamaniem prawa i aresztowaniem. Gesty, które dla Polaków wyglądają niewinnie lub kojarzą się bardzo pozytywnie, w innych częściach świata mogą wywoływać zgoła inne emocje...
 • Premier Donald Tusk wygłaszający drugie expose
  Na początku zamyślony, patrzący "spode łba", potem coraz bardziej się rozkręcał - groził palcem, zaciskał pięść. A kolejne jego gesty zdradzały jego emocje. Mowę ciała premiera Donalda Tuska wygłaszającego w Sejmie drugie expose specjalnie dla serwisu dziennik.pl przeanalizował Maurycy Seweryn, wykładowca "Komunikacji społecznej", trener mowy ciała w WGD PR.
 • Mowa ciała - najbardziej irytujące gesty
  Zdecydowana większość z nas ma pamięć wzrokową. Dlatego lepiej od tego, co usłyszymy, zapamiętujemy to, co zobaczmy. Tym bardziej więc należy ich unikać. Oto osiem najbardziej irytujących gestów, od których trzeba się powstrzymać, by nie zrazić do siebie rozmówcy.
 • "Prawo to było nie tylko w praktyce na papierze, ale także sprzeczne z konstytucją USA, która gwarantuje wolność słowa i wypowiedzi"
  Mieszkańcy miasteczka Park Ridge na przedmieściach Chicago mogą przeklinać w miejscach publicznych bez obawy, że zostaną za to ukarani mandatem. Miejscowi radni znieśli właśnie stare prawo zakazujące używania siedmiu obraźliwych słów w miejscach publicznych.