• Radość piłkarzy Ajaksu
  Niespodziewane zwycięstwo piłkarzy Ajaksu nad Realem Madryt 4:1 we wtorek w meczu Ligi Mistrzów spowodowało wzrost cen akcji holenderskiego klubu na giełdzie w Amsterdamie o 7,8 proc.
 • premier Mateusz Morawiecki
  Premier Mateusz Morawiecki otworzył w czwartek punktualnie o godz. 9.30 czasu miejscowego sesję giełdy w Nowym Jorku, uruchomiając dzwonek New York Stock Exchange (NYSE). Stało się już tradycją, że jego dźwięk rozpoczyna i kończy każdy dzień na giełdzie.
 • pieniądze3
  Aktywa gospodarstw domowych w końcu czerwca wynosiły niespełna 1,24 bln zł – wynika z najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego. W tak szybkim tempie nie bogaciliśmy się od 54 miesięcy.
 • Cios w plany Putina. Firmy wolą Polskę od Rosji
  Putin chciał stworzyć Rosji centrum finansowe, równie potężne co brytyjskie City. Plan okazał się jednak niewypałem. Firmy z Rosji, czy byłych radzieckich republik ani myślą debiutować na rosyjskiej giełdzie. Wolą Londyn i... Warszawę.
 • Sensacyjne dane. Europejska potęga chwieje się w posadach
  Tego nikt się nie spodziewał. Dane płynące z jednego najpotężniejszych państw w Europie nawet nie są złe. Są fatalne. Czegoś takiego nie spodziewali się nawet najbardziej pesymistyczni analitycy. Jednak rząd mocarstwa nie traci optymizmu.
 • Wiemy, kiedy giełda trafi na giełdę
  Dwa tygodnie - tyle czasu mają inwestorzy, którzy chcą zainwestować w akcje polskiej giełdy. Resort skarbu zdradził bowiem datę debiutu polskiego parkietu. Rząd zrezygnował bowiem, po krytyce ekspertów, z planu sprzedaży GPW giełdzie z Frankfurtu. Tak jak w poprzednich prywatyzacjach, resort skarbu ustawił maksymalną ilość akcji, którą sprzeda zwykłym ludziom.