• Kobieta zasłania okolice intymne
  Ginekologia estetyczna stosowana jest przez kobiety, które najczęściej po porodzie przestają czerpać przyjemność z życia seksualnego. Takie zabiegi stają się coraz bardziej popularne.
 • Kobieta zasłania twarz
  Niektórzy uważają, że to fanaberia i niebezpieczna moda, która przyciąga coraz więcej kobiet. Tymczasem okazuje się, że Polki nie do końca wiedzą, czym tak naprawdę są zabiegi z zakresu ginekologii plastycznej i ginekologii estetycznej. Rozmawiamy o tym z dr. Tomaszem Bastą, ginekologiem-położnikiem, ginekologiem plastycznym z Intima Clinic w Krakowie
 • Kobieta z mężczyzną w łóżku
  Dr Tomasz Basta, ginekolog-położnik, ginekolog plastyczny z Intima Clinic w Krakowie tłumaczy, jakie zabiegi ginekologii estetycznej i ginekologii plastycznej pomogą na defekty utrudniające kobiecie normalne funkcjonowanie.
 • Kobieta siedzi na łóżku
  Ginekologia estetyczna poprawia nie tylko wygląd narządów płciowych i jakość życia seksualnego. W wielu przypadkach, zwłaszcza po ciąży, jest dla kobiety szansą na powrót do normalnej aktywności.
 • Kobieta
  Dodatkowe kilogramy, rozstępy czy gorsza kondycja skóry po ciąży – to nie jedyne kwestie, którymi martwią się przyszłe i świeżo upieczone mamy. Poród może bowiem powodować pewne „skutki uboczne”, które utrudniają odzyskanie pewności siebie, szczególnie w sferze intymnej i kontaktach seksualnych. Są jednak sposoby, aby tym problemom zaradzić, a dziedzina medycyny, która zajmuje się nimi na co dzień, rozwija się w zawrotnym tempie.
 • Ciało kobiety
  Upływ czasu, trudne porody, przebyta menopauza czy wreszcie nieatrakcyjna budowa anatomiczna - to wszystko może prowadzić do zmian w funkcjonowaniu ciała kobiety. By im przeciwdziałać, panie coraz chętniej korzystają ze wsparcia, jakie oferuje ginekologia estetyczna. Od pewnego czasu niektóre zabiegi z tego zakresu wykonuje się przy użyciu nowoczesnego lasera.
 • Kobieta
  Problem dolegliwości i dyskomfortu w obszarze okolic intymnych dotyczy kobiet w różnym wieku i na różnym etapie życia. Ginekologia estetyczna, choć nie powinna, nadal jest tematem tabu. A przecież niezależnie od tego, czy jesteś młodą mamą czy dojrzałą kobietą w okresie przekwitania możesz być szczęśliwa i zadba o swój komfort intymny dzięki nowym, nieinwazyjnym zabiegom laserem MonaLisa Touch.
 • Badanie ginekologiczne
  Poród siłami natury i menopauza to najczęstsze przyczyny braku satysfakcji kobiet podczas współżycia. Powodem są zmiany w anatomii pochwy, które dzisiejsza medycyna jest w stanie naprawić w prosty i nieinwazyjny sposób. Oto trzy zabiegi, które poprawiają życie seksualne kobiet.
 • Kobiece łono
  Mówiąc o starzeniu się, najczęściej myślimy o zmarszczkach na twarzy. Mało kto zastanawia się nad zmianami, jakie zachodzą w miejscach intymnych. Tymczasem ich wygląd wraz z biegiem lat ulega zaburzeniu, poprzez np. zanik tkanki tłuszczowej. Może to odebrać satysfakcję z życia intymnego, a w skrajnych przypadkach nawet utrudniać codzienne funkcjonowanie. Co na to ginekologia estetyczna?
 • Płatki róż na kobiecym łonie
  Wśród Polek wzrasta zapotrzebowanie na zabiegi ginekologii estetycznej – mimo że tego typu działania nadal powszechnie mogą wydawać się fanaberią i wymysłem specjalistów od poprawiania urody. Świadomość kobiet oraz potrzeba poczucia własnej atrakcyjności i dbania o siebie wzrastają, dlatego laserowe odmłodzenie pochwy, czy wypełnianie warg sromowych kwasem hialuronowym są obecnie często wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej. Dr Marek Wasiluk z warszawskiej kliniki Triclinium potwierdza ten trend i wymienia całą listę zabiegów z tej dziedziny, na które zgłaszają zapotrzebowanie jego pacjentki.