• Pomnik ks. Jankowskiego w Gdańsku
  Najpierw debata podczas sesji Rady Miasta, a ostateczna decyzja w styczniu. Gdańsk dyskutuje o przyszłości odlanego z brązu posągu kapelana "Solidarności", a prezydent miasta apeluje o komisję kościelną dla wyjaśnienia stawianych ks. Jankowskiemu zarzutów. "Im szybciej, tym lepiej. Bo i tak jest to nieuniknione - mówi Adamowicz.
 • Abp. Sławoj Leszek Głódź
  Na byłego biskupa polowego Sławoja Leszka Głodzia, który bliski jest emerytury, czeka ponad 20-hektarowa posiadłość i pałac w rodzinnej wsi Bobrówka, informuje "Newsweek".
 • Janusz Palikot
  To może skończyć się procesem o gigantyczne odszkodowania. Janusz Palikot oskarżył w programie Moniki Olejnik czterech duchownych o pedofilię. Padły nazwiska trzech biskupów i dyrektora Radia Maryja. Według szefa Twojego Ruchu pedofilami są arcybiskup Józef Michalik, arcybiskup Henryk Hoser, arcybiskup Sławoj Leszek Głódź i ksiądz Tadeusz Rydzyk.
 • "Ja z arcybiskupem nie biesiadowałam" - odpowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz, pytana o zarzuty na temat wystawnego życia arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia. Sugeruje, by w tej sprawie zapytać Aleksandra Kwaśniewskiego, który "z nim często latał".
 • Mocny i kąśliwy felieton Stanisława Tyma, wymierzony w biskupów. "Ci, którzy już nie wiedzą, gdzie sobie jeszcze mogą wytatuować słowa o miłości bliźniego, dla dobra tego bliźniego zaglądają mu pod kołdrę" - oburza się publicysta.
 • Abp Sławoj Leszek Głódź
  O konieczności szacunku dla tej części społeczeństwa, którą jest Kościół mówił metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź podczas mszy rezurekcyjnej odprawionej w niedzielę w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku.
 • Oburzony abp Głódź pisze do prezesa TVP. Co go rozjuszyło?
  Abp Sławoj Leszek Głódź napisał w piątek list do prezesa TVP Juliusza Brauna, w którym wyraża swój protest przeciwko udziałowi Adama Darskiego "Nergala" w programie "The Voice of Poland" w TVP2.
 • Rezurekcja w Katedrze Wawelskiej. Metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz podczas liturgii
  Katastrofa smoleńska uświadomiła wartość i cenę miłości, pamięci, ojczyzny - mówił metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź podczas orędzia wielkanocnego wygłoszonego w niedzielę rano w Katedrze Oliwskiej. Kard. Nycz w homilii podkreślił, że "do krzyża Chrystusa przychodzimy po to, aby uczyć się miłości, uczyć się dźwigać i przyjmować nasze codzienne sprawy". A przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Józef Michalik powiedział, że "Polska potrzebuje uzdrowienia wiarą".
 • Abp Sławoj Leszek Głódź
  Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź wspomina arcybiskupa Józefa Życińskiego jako człowieka dialogu. Obaj hierarchowie razem rozpoczynali swoją posługę.
 • Abp Głódź: Została przelana niewinna krew
  To było wielkie wołanie o godność pracy ludzkiej i prawa człowieka - powiedział podczas mszy św. w kościele św. Brygidy w Gdańsku, odprawionej dla uczczenia 40. rocznicy Grudnia'70, metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź.