• Fragment poradzieckiej bazy na Pomorzu, zdjęcie ilustracyjne.
    - Atomowe radzieckie bazy na terenie Polski nie były mistrzowsko zakamuflowane, a na ich terenie mieszkały rodziny żołnierzy z dziećmi - ustalił archeolog dr Grzegorz Kiarszys. Nieznane do tej pory elementy baz wykrył m.in. dzięki analizie wywiadowczych materiałów CIA.
  • Londyn. Kim Jong-Un na graffiti w brytyjskiej stolicy
    Możemy śmiało powiedzieć, że 2016 r. miał wybuchowy początek. Podczas gdy portfele inwestorów odczuły skutki tąpnięć na większości parkietów, sejsmografy odnotowały inne tąpnięcie, będące efektem bardzo silnej podziemnej eksplozji, jaka miała miejsce w Korei Płn. Tamtejszy reżim zdecydował bowiem, że przywita nowy rok solidną porcją fajerwerków, wprawiając w osłupienie nie tylko faktem przeprowadzenia samej próby nuklearnej (czwartej w ogóle), ale też deklaracją, że tym razem została zdetonowana bomba wodorowa.
  • Ogień podchodzi pod ośrodek z głowicami jądrowymi
    Z ośrodka nuklearnego w Sarowie ewakuowano wszystkie materiały radioaktywne w związku z pożarem w pobliżu - poinformowały w środę rosyjskie źródła oficjalne. Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew zdymisjonował wysokich przedstawicieli Ministerstwa Obrony w związku z pożarami. Do tej pory żywioł zabił 48 osób. 447 zostało rannych.