• szczepienie
  Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zaapelował w piątek o dopełnienie obowiązku szczepienia przeciwko odrze, śwince i różyczce wobec dzieci, które dotychczas nie zostały zaszczepione. Ma to związek z ujawnionymi przypadkami zachorowań na odrę.
 • Jarosław Pinkas
  Dwukrotny wiceminister zdrowia i specjalny pełnomocnik premiera Mateusza Morawieckiego do spraw bezpieczeństwa żywności tym razem został Głównym Inspektorem Sanitarnym. 
 • Szczepionka
  Rezygnacja z obowiązkowych szczepień prowadzi do zwiększenia liczby zachorowań, a także – niestety – do zgonów – mówi główny inspektor sanitarny Marek Posobkiewicz.
 • Tabletki na dłoni
  Rynek suplementów diety bardzo się rozwinął w naszym kraju. Jest wart kilka miliardów złotych. Cały czas obserwuje się tendencję zwyżkową. W trosce o klienta dobrze byłoby ten rynek doprecyzować – mówi Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz.
 • dopalacze
  Główny Inspektor Sanitarny kolejny raz opublikował ostrzeżenie przed niebezpiecznymi substancjami zawartymi w dopalaczach. - Użycie dopalacza z furanylfentanylem może doprowadzić do zgonu z powodu nagłego zatrzymania oddechu - ostrzega GIS.
 • Szczepionki
  Media, w tym „DGP”, były i są naszymi sojusznikami w obnażaniu fałszywych informacji kolportowanych przez ruchy antyszczepionkowe. Media zadają pytania, drążą, a czasem krytykują, a rolą administracji jest rozwiewać te wątpliwości, wyjaśniać, a tam gdzie krytyka jest słuszna, wyciągać wnioski - mówi główny inspektor sanitarny Marek Posobkiewicz w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".
 • Jogurt z chia i truskawkami
  Do czasu uzyskania zezwolenia na wprowadzanie do obrotu w UE nasion chia w jogurtach i deserach, produkty te nie mogą być sprzedawane - przypomina Główny Inspektor Sanitarny. Nasiona chia mogą być natomiast dodawane np. do pieczywa i płatków śniadaniowych.
 • Apteka
  Rób zakupy bez podniety; suplementy to nie leki, to uzupełnienie diety - śpiewa w najnowszym klipie Rocker Gisu, czyli Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz. To pierwszy rockowy kawałek Posobkiewcza, który wcześniej dał się już poznać jako raper zachęcający m.in. do szczepień.
 • Szczepienie
  Główny Inspektor Sanitarny Marek Posobkiewicz nagrał kolejny klip, w którym promuje postawy prozdrowotne - w stroju św. Mikołaja zachęca do szczepienia się przeciwko grypie. „Zaszczep się, póki na to czas, gdyby nie szczepienia, mniej byłoby nas” – śpiewa do melodii Jingle Bells.
 • Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł
  Pacjenci mogą czuć się bezpieczni; polskie przepisy są restrykcyjne i w pełni zabezpieczają ich interesy - zapewnił minister zdrowia Konstanty Radziwiłł, komentując wycofanie trzech serii leku kardiologicznego Atram. W opakowaniach tych serii znalazły się blistry z innym lekiem.