• Fotoradar
  20 warszawskich fotoradarów przejętych przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego od stołecznej straży miejskiej już zaczyna działać - tym samym potwierdziły się wcześniejsze ustalenia dziennik.pl. Tuż przed świętami wielkanocnymi kierowcy podróżujący przez Warszawę powinni zdjąć nogę z gazu i uważać również na skrzyżowaniach by nie przejechać na czerwonym świetle. MAMY listę lokalizacji uruchamianych fotoradarów.   
 • Auta na drodze
  Główny Inspektorat Transportu Drogowego ruszył z budową odcinkowego pomiaru prędkości. "Już przed wakacjami kierowcy powinni mieć się na baczności i zdjąć nogę z gazu" - mówi dziennik.pl Łukasz Majchrzak, naczelnik wydziału analiz Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Co ważne, na liście pojawiły się nowe lokalizacje, w których staną specjalne kamery. MAMY NAJNOWSZĄ MAPĘ.
 • Fotoradar
  1 kwietnia w porozumieniu z rzecznikiem Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego napisaliśmy, że fotoradary znikają z polskich dróg - to oczywiście był żart primaaprilisowy. "GPS-y nie zastąpią fotoradarów. Fotoradary GITD zamontowane zostały w miejscach szczególnie niebezpiecznych i spełniają swoje zadania. Dzięki nim poprawia się bezpieczeństwo na drogach, zatem nie będą likwidowane. Mam jednak nadzieję, że kierowcy będą jeździć bezpiecznie nie tylko tam, gdzie stoją żółte skrzynki. Taki 'GPS' warto mieć zawsze włączony" – powiedział dziennik.pl Alvin Gajadhur, rzecznik GITD. 
 • Inspekorzy GITD
  Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzili wczoraj przeszukania w siedzibie Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego - dowiedział się dziennik.pl. Operacja ma związek ze śledztwem prowadzonym pod nadzorem wydziału Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie.
 • Główny Inspektorat Transportu Drogowego planuje ofensywę medialną, która ma przekonać Polaków do fotoradarów, a także... do niej samej. Jednym z głównych celów kampanii będzie zachęcenie kierowców do rozliczania się za mandaty przez internet - wynika z informacji "DGP".
 • Fotoradar
  Jeszcze w tym miesiącu na drogi wyjedzie kolejnych 29 nieoznakowanych aut GITD wyposażonych w wideorejestratory. A już wkrótce 375 radarów będzie robić kierowcom nawet 24 tysiące zdjęć dziennie.
 • Nowe mandaty za przekroczenie prędkości
  Rząd wprowadza drastyczne zmiany, które bez wyjątku dotyczą wszystkich użytkowników czterech kółek. Nie ma zmiłuj - to koniec z pewną praktyką stosowaną przez polskich kierowców.
 • Odpoczniesz na drodze. Zatrzymają TIR-y
  W oba dni świąt Bożego Narodzenia ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton będą miały zakaz wyjeżdżania na drogi - poinformował rzecznik Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.
 • Zmiany w transporcie drogowym już za zakrętem
  Senat nie zgłosił poprawek do nowelizacji ustawy o transporcie drogowym. Przyjęte 3 grudnia przez Sejm zmiany zakładają, że Główny Inspektorat Transportu Drogowego przejmie kompetencje ministra infrastruktury w zakresie międzynarodowego transportu drogowego.
 • Główny Inspektorat Transportu Drogowego przejmie dotychczasowe kompetencje ministra infrastruktury w zakresie międzynarodowego transportu drogowego - zakłada znowelizowana przez Sejm ustawa o transporcie drogowym.