• Pomidorki GMO
  Czym jest żywność modyfikowana genetycznie i czego boją się jej przeciwnicy. Czy często można ją spotkać w polskich sklepach?
 • Posłowie zbierają się na sali obrad podczas posiedzenia Sejmu
  Procedowany w Sejmie projekt ustawy dot. GMO ma ochronić Polskę przed niekontrolowanym obrotem materiałem genetycznie modyfikowanym - przekonywali w piątek politycy PiS. Minister środowiska zarzucił PO i PSL, że za ich rządów dopuszczono do obrotu w Polsce nasiona GMO.
 • CETA
  Parlament Europejski głosuje dziś nad przyjęciem Kompleksowej Umowy Gospodarczo-Handlowej CETA (Comprehensive Economic and Trade Agreement). Wynik głosowania jest przesądzony, dokument wejdzie w życie wiosną.
 • Żywność genetycznie zmodyfikowana
  Na to pytanie odpowiedzieli doradca ministra środowiska prof. Tadeusz Żarski oraz dr Sławomir Sowa z Laboratorium Kontroli Genetycznie Modyfikowanych Organizmów. Jakie produkty GMO są dostępne na polskim rynku?
 • Kadr ze spotu "Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi. Ty też"
  Telewizja publiczna nie pokaże spotu „Wszyscy jesteśmy królikami doświadczalnymi. Ty też!”, poświęconego problemom oznakowania żywności genetycznie modyfikowanej. Przedstawiciele spółki powołują się na wewnętrzne zasady. Twórcy wskazują zaś na polityczne spory. Dziś rząd opowiedział się za podpisaniem kontrowersyjnego porozumienia między UE, a Kanadą. CETA przeciwnikom GMO od dawna spędza sen z powiek.
 • premier Beata Szydło, minister Henryk Kowalczyk i minister Krzysztof Jurgiel
  Podatek jednolity będzie korzystny dla tych, którzy dziś mało zarabiają. Natomiast osoby o wyższych dochodach, zyskujące teraz np. na trzydziestokrotności, bo nie odprowadzają od pewnego pułapu składek na ZUS, dołożą trochę więcej - mówi w rozmowie z "DGP" Henryk Kowalczyk, minister, szef Stałego Komitetu Rady Ministrów.
 • Grzegorz Schetyna i Ewa Kopacz
  Platforma Obywatelska będzie opowiadała się za podpisaniem umowy o wolnym handlu z Kanadą (CETA) i jej tymczasowym stosowaniem, do czasu pełnej ratyfikacji paktu przez państwa członkowskie Unii Europejskiej - powiedział poseł Marcin Święcicki (PO) w środę w Sejmie.
 • Dokumenty ujawnione przez Greenpeace, dotyczące negocjacji umowy TTIP
  Negocjowana umowa o wolnym handlu między UE a USA, znana jako TTIP, obniży bezpieczeństwo żywności i standardy środowiskowe - ogłosił Greenpeace, ujawniając część poufnego tekstu negocjowanego dokumentu. Co jeszcze jest w opublikowanych dokumentach?
 • Pomidorki GMO
  W ostatnim czasie wielokrotnie mogliśmy słyszeć dyskusje w mediach na temat żywności modyfikowanej genetycznie. Jedni są zagorzałymi przeciwnikami GMO, inni z kolei wyliczają zalety takiej żywności. Kto ma w tej sytuacji rację? Co Polacy tak naprawdę wiedzą o GMO?
 • Uprawa kukurydzy
  Wiele krajów było przeciwko, ale nie na tyle, by zablokować we Wspólnocie uprawy kukurydzy genetycznie modyfikowanej. Takim rezultatem zakończyło się w Brukseli spotkanie unijnych ministrów do spraw europejskich. Zatem kukurydza 1507 może wkrótce trafić na unijny rynek.