• Goldman Sachs
  Bank Goldman Sachs chce zatrudnić w Polsce ok. 250 osób, by do 2018 r. zwiększyć liczbę etatów nad Wisłą do ok. 800 - podała we wtorek agencja Reuters.
 • Przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Manuel Barroso
  Były szef KE Jose Manuel Barroso został zwolniony przez władze Uniwersytetu Genewskiego, gdzie od ub. roku wykładał politykę europejską. Według nieoficjalnych informacji powodem decyzji było podjęcie przez Barroso pracy w amerykańskim banku Goldman Sachs.
 • Kryzys
  Już wkrótce wiele przestępstw finansowych sprzed kryzysowego 2008 r. może ulec przedawnieniu, dlatego do amerykańskich sądów trafiają akty oskarżenia, które nie dotyczą konkretnych transakcji, lecz piętnują cały system
 • Skandal w Goldman Sachs
  Ten list wywołał w Stanach Zjednoczonych burzę. Jeden z najważniejszych dyrektorów amerykańskiego banku Goldman Sachs, Greg Smith, postanowił odejść z pracy. W tym celu napisał gorzki list do dziennika "New York Times". Ujawnił w nim, że klientów nazywa się muppetami, a najważniejszym celem jest wyciągnięcie z nich pieniędzy.
 • Najpierw pogrążyli Europę, teraz ją uratują
  Najpierw doprowadzili Stary Kontynent na skraj przepaści. Teraz mają go uratować. Finansiście z Goldman Sachs. Teraz właśnie byli ludzie amerykańskiego banku inwestycyjnego będą ratować strefę euro przed upadkiem.
 • Pracował w Goldman Sachs, teraz będzie rządził Europą
  Nowy prezes Europejskiego Banku Centralnego, który będzie teraz sterował gospodarką strefy euro ma za sobą karierę w Goldman Sachs. Został wiceprezesem amerykańskiej instytucji wtedy, gdy bank ten pomagał Grecji fałszować dane o swej gospodarce.
 • Tak amerykański bank przetracił miliardy Kadafiego
  Muammar Kadafi miał powiązania z jednym z największych amerykańskich banków. Instytucja miała zarządzać gigantycznym funduszem. Gdy jednak inwestycja nie wypaliła, bank miał dla libijskiego dyktatora bardzo ciekawą ofertę.
 • Wielki bank wkracza do Polski. Chce doradzać
  To jeden z największych banków świata. Wielu ekonomistów uważa, że to ta instytucja odpowiada za kryzys finansowy. Teraz koncern otwiera swą filię w Polsce. Jego główny cel to pomagać w emisji akcji, czy obligacji.
 • Gigantyczne premie amerykańskich bankierów
  Rozpętali kryzys, uratowały ich pieniądze podatników, a teraz przyznali sobie sute nagrody. Pracownicy Goldman Sachs mogą liczyć na bardzo wysokie premie. Sam prezes dostanie ponad 20 milionów dolarów
 • Śmieszna kara za kryzys finansowy

  Co czeka bank, który rozpętuje gigantyczny kryzys? Nic, bo trudno, żeby jedna z największych instytucji finansowych nawet zauważyła karę, którą musi zapłacić amerykańskim regulatorom w zamian za wycofanie wszelkich pozwów. Co gorsza poszkodowani klienci dostaną tylko drobną część kary, reszta trafi na konta amerykańskiego rządu.