• Kadr z przedstawienia "Golgota Picnic"
  Prezydent Poznania wydał oświadczenie w sprawie kontrowersyjnego spektaklu "Golgota Picnic". Ryszard Grobelny przyznał rację protestującym przeciwko przedstawieniu środowiskom, ale nie zamierza ingerować w program festiwalu Malta. Na spektakl się nie wybiera.
 • Kadr z przedstawienia "Golgota Picnic"
  To nie jest artysta, ale ktoś, kto próbuje tylko i wyłącznie wywołać poruszenie najgorszych instynktów i to za nasze pieniądze – tak poseł PiS Andrzej Jaworski komentował w programie „Po przecinku” list do premiera przeciwko spektaklowi „Golgota Picnic”, który będzie prezentowany na poznańskim festiwalu Malta.
 • Kadr z przedstawienia "Golgota Picnic"
  Bluźnierczy pseudospektakl czy metafora męki współczesności? Przedstawienie argentyńskiego pisarza Rodrigo Garcíi zatytułowane "Golgota Picnic" po raz kolejny rozpaliło w Polsce dyskusję na temat granic między sztuką, a profanacją. Dyskusję jałową, w której sięga się tylko po zgrane schematy.
 • Kadr z przedstawienia "Golgota Picnic"
  Premiera przedstawienia "Golgota Picnic" ma się odbyć 27 czerwca w ramach Festiwalu Malta w Poznaniu. Środowiska katolickie planują jego blokadę. Twierdzą, że przedstawienie to nic więcej, tylko pełen pornografii paszkwil, który zarzuca chrześcijaństwu sprzyjanie seksualnemu wykorzystywaniu nieletnich przez księży i zakonników, a Chrystusa przedstawia jako zadufanego w sobie egoistę i antyspołecznego oszusta. Na dowód przesyłają zdjęcia.