• Agnieszka Holland walczy o Oscara dla Czech
    Czesi zgłosili do nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej film Agnieszki Holland "Gorejący krzew". Głośna produkcja będzie ubiegać się o nominację do Oscara w tej samej kategorii, co film Andrzeja Wajdy "Wałęsa: Człowiek z nadziei".
  • "W imię..." walczy o Europejską Nagrodę Filmową
    Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę tytułów, które będą rywalizować o jej tegoroczne, prestiżowe laury. W elitarnym gronie 46 produkcji rywalizujących o Europejskie Nagrody Filmowe znalazły się "W imię..." Małgośki Szumowskiej oraz "Imagine" Andrzeja Jakimowskiego.
  • "Gorejący krzew"
    Wyreżyserowany przez Agnieszkę Holland, a wyprodukowany przez HBO obraz "Gorejący krzew" opowiada o samospaleniu się Jana Palacha i reakcji, jaką jego protest przeciwko agresji Związku Radzieckiego wywołał w czeskim społeczeństwie. Już 3 marca pierwsza część filmu będzie miała swoją premierę na antenie HBO.
  • Najnowsze dzieło Agnieszki Holland, film "Gorejący krzew" opowiada o samospaleniu czeskiego studenta Jana Palacha i nastrojach społecznych, jakie wywołała jego radykalna forma protestu przeciwko inwazji sił Układu Warszawskiego na Czechosłowację. W rozmowie z portalem dziennik.pl, reżyserka zdradziła, jak odbierała czyn Palacha, będąc w tamtym okresie studentką praskiego uniwersytetu i dlaczego jej zdaniem, taką historią nie byłaby zainteresowana polska telewizja publiczna .