• Gotye chce wystartować w wyborach
  Gotye powołał do życia partię polityczną The Basics Rock'n'Roll Party i zamierza wystartować w listopadowych wyborach w stanie Wiktoria.
 • Kimbra – muzyczna gwiazda z Nowej Zelandii
  Wspominając ceremonię wręczenia nagród Grammy z lutego 2013 roku, Kimbra podkreślała, że siedząc na widowni, nie mogła uwierzyć, że znalazła się w towarzystwie Adele, Beyoncé i Jaya-Z, kreatorów współczesnej muzyki. Mało tego, nagrodę odebrała z rąk samego Prince'a. Dostała ją wraz z Gotye za hit "Somebody That I Used to Know". Przez kilka, jeśli nie kilkanaście miesięcy stała się niewolnicą przeboju i "dziewczyna z piosenki Gotye". Najlepsze, co mogła zrobić, to wydać nową, solową płytę, która pokazałaby ją z innej, oryginalnej strony. Tak też zrobiła.
 • Anna Przybylska, Maciej Musiał, Nergal
  Jakie to uczucie, siedzieć wygodnie przed telewizorem, bądź ekranem komputera i przeczytać wiadomość o własnej śmierci? Oni przekonali się o tym na własnej skórze. Oto gwiazdy, które musiały udowadniać, że wciąż żyją.
 • Grammy 2013 - Kimbra i Gotye
  Gotye i Kimbra, Mumford and Sons, The Black Keys oraz Jay-Z - to najwięksi triumfatorzy tegorocznych nagród Grammy. Statuetki, które przyznane zostały w 81 kategoriach, wręczono po raz 55. Zobacz zwycięzców!
 • 1. Artur Andrus – "Myśliwiecka"
  "Myśliwiecka" Artura Andrusa i "21" Adele cieszyły się największą popularnością wśród polskich słuchaczy w minionym roku. Oba albumy uzyskały status wielokrotnie platynowych. Polacy chętniej sięgali po produkcje krajowe niż zagraniczne. W pierwszej setce krążków, które osiągnęły najwyższe wyniki sprzedażowe Oficjalnej Liście Sprzedaży (OLiS), 59 stanowiły albumy wykonawców polskich, a 41 wykonawców zagranicznych. Oto pierwsza dziesiątka płytowych przebojów roku.
 • 1. "Someone Like You" – Adele (7.4%)
  Adele wygrywa i tym razem. Jej piosenka "Someone Like You" okazuje się najchętniej śpiewanym utworem na karaoke według portalu Lucky Voice. Słynna Brytyjka wyprzedziła m.in. Gotye, Queen i Bon Jovi. – Obserwujemy bardzo interesującą zmianę w preferencjach szerokiej publiczności i wyborach piosenek do śpiewania wśród obywateli Wielkiej Brytanii – powiedział Nick Thistleton, właściciel portalu karaoke Lucky Voice. – Pięć lat temu oczekiwałbym, że lista zostanie zdominowana przez "dinozaury" pokroju Bon Jovi, Journey czy Queen – dodał.
 • 10. "What Makes You Beautiful" – One Direction
  Koniec roku coraz bliżej, więc podsumowanie goni podsumowanie. Tradycyjnie swoje rankingi przygotował wpływowy magazyn "Billboard". Jest wśród nich lista 100 najpopularniejszych piosenek w 2012 roku. Zestawienie zostało przygotowane na podstawie danych pochodzących z trzech źródeł: Nielsen BDS (radio). Nielsen SoundScan (sprzedaż albumów) i sklepów internetowych. Oto największe hity ostatnich 12 miesięcy...
 • Taylor Swift ma wiernego fana w Gotye
  Gotye jest fanem twórczości Franka Oceana i Taylor Swift. Twórca przeboju "Somebody That I Used To Know" przyznał, że chętnie słucha piosenek kolegów zza oceanu.
 • Madonna, Adele i Gotye – najpopularniejsi w USA
  Amerykanie w mijającym roku wydali najwięcej pieniędzy na twórczość Madonny, Adele i Gotye. Z rankingu wynika, że artystom spoza Stanów Zjednoczonych coraz łatwiej podbić tamtejszy rynek.
 • 1. Carly Rae Jepsen: "Call Me Maybe"
  "Call Me Maybe" Carly Rae Jepsen to najlepsza piosenka roku 2012 według stacji MTV. Utwór dotarł na szczyty list przebojów w wielu krajach. W samych Stanach Zjednoczonych singel sprzedał się w nakładzie ponad 6 milionów kopii. Oto pierwsza dziesiątka hitów roku 2012 według MTV...