• Każdy Polak nosi nóż w kieszeni
  Burmistrz Londynu Sadiq Khan zapowiedział w poniedziałek, że osoby skazane za przestępstwa z użyciem noża będą musiały nosić lokalizatory GPS, które pozwolą na śledzenie ich ruchów po wyjściu na wolność. To element walki z falą przestępczości w stolicy.
 • Zorza polarna
  Dzięki silnym rozbłyskom na Słońcu w najbliższych dniach możliwe są zorze polarne nad Polską. Największe szanse na ich zobaczenie będą mieli mieszkańcy północnej części kraju. Mogą też wystąpić zakłócenia w łączności i działaniu systemu GPS.
 • Siedziba Ministerstwa Obrony Narodowej w Warszawie
  Inspektorat Uzbrojenia MON udostępnił inspektorom Centralnego Biura Antykorupcyjnego dokumenty przetargowe dotyczące zakończonego w połowie lipca przetargu na dostawy odbiornika GPS dla wojska – powiedziała we wtorek późnym wieczorem PAP rzeczniczka prasowa MON mjr Anna Pęzioł-Wójtowicz.
 • Smartfon
  Nawigacja drogowa, dzięki darmowym smartfonowym aplikacjom jest prosta. CO jednak zrobić, gdy wejdziemy do dużych budynków, jak centra handlowe, czy szpitale? Tam normalna nawigacja nie jest w stanie nam pomóc. Rozwiązanie znaleźli programiści z azjatyckiego centrum badań Microsoft.
 • Moskiewski Kreml
  Taksówkarze, osoby uprawiające jogging, czy gracze polujący na Pokemony zachodzą w głowę, dlaczego smartfonowe aplikacje korzystające z systemu nawigacji satelitarnej GPS nie funkcjonują prawidłowo w centrum Moskwy.
 • Allview X3 Soul mini
  Cudów nie ma – by zaproponować niską cenę, producent musi zdecydować się na jakiś kompromis -  nie da się upchnąć do smartfona wysokiej jakości podzespołów, zamknąć je w stylowej obudowie, a za całość żądać niecałych 700 zł. A tyle trzeba zapłacić za X3 Soul mini. Gdzie więc jest haczyk?
 • Fotoradar
  1 kwietnia w porozumieniu z rzecznikiem Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego napisaliśmy, że fotoradary znikają z polskich dróg - to oczywiście był żart primaaprilisowy. "GPS-y nie zastąpią fotoradarów. Fotoradary GITD zamontowane zostały w miejscach szczególnie niebezpiecznych i spełniają swoje zadania. Dzięki nim poprawia się bezpieczeństwo na drogach, zatem nie będą likwidowane. Mam jednak nadzieję, że kierowcy będą jeździć bezpiecznie nie tylko tam, gdzie stoją żółte skrzynki. Taki 'GPS' warto mieć zawsze włączony" – powiedział dziennik.pl Alvin Gajadhur, rzecznik GITD. 
 • Międzynarodowa Stacja Kosmiczna
  Bruksela zdecydowała, że rosyjski Sojuz wystrzeli satelity Galileo, a nie europejska rakieta Ariane 5. Przeważyły względy praktyczne i techniczne, a nie geopolityczne. Galileo to europejski system nawigacji satelitarnej, flagowy projekt Unii, który w założeniu miał być konkurencyjny dla amerykańskiego systemu GPS.
 • Smartwatch
  Inteligentne zegarki już nie tylko odmierzają czas i pokazują datę, ale są wielofunkcyjnymi urządzeniami mobilnymi z dostępem do internetu. Osobom, które aktywnie spędzają czas, smartwatch może służyć jako stoper czy licznik kalorii, a tym, które często podróżują, jako GPS.
 • G-Shock
  G-Shock Exclusive GPW-1000 to debiut łączący radiową synchronizację godziny z satelitarną. Gdy jest w obszarze sygnału FM, godzina ustawia się radiowo, w pozostałych przypadkach łączy się z zegarami atomowymi z satelitów krążących wokół Ziemi.