• Hiszpańska policja
  Hiszpańscy śledczy rozwiązali zagadkę braku właściciela zwycięskiego kuponu na loterii w La Corunie na północnym zachodzie kraju. W 2012 roku anonimowemu graczowi przysługiwał odbiór 4,72 mln euro.
 • Mężczyzna gra
  Gry wideo to nie tylko hobby, ale coraz częściej „narzędzie pracy”. Dochody z e-sportu w Polsce w 2019 roku szacowane są na niemal 14,5 miliona dolarów, a liczba odbiorców tej dziedziny ma oscylować wokoło 1,5 miliona, przy czym grać w ogóle ma w Polsce 16 milionów osób. Gracze online przebywają średnio powyżej 7 h tygodniowo przed ekranem – jak wpływa to na ich wzrok? Jak dbać o oczy podczas kilkugodzinnych sesji przed ekranem komputera lub telewizora? Radzi Grzegorz Romanik, optyk i optometrysta oraz ekspert Krajowej Rzemieślniczej Izby Optycznej.
 • Eurojackpot
  Gracz, który w maju br. wygrał 193 mln zł w Eurojackpot, odebrał swoje pieniądze; marzy o wyprawie na południe Europy, choć wakacje spędzi raczej w Polsce - poinformował w środę w komunikacie Totalizator Sportowy.
 • Lotto
  W sobotnim losowaniu Lotto tylko jeden gracz trafił "szóstkę", wygrywając 23 270 273,50 złotych - poinformował w komunikacie Totalizator Sportowy. Szczęśliwe liczby to: 22, 33, 37, 38, 42, 45.
 • gracz przed monitorem
  "Zawodowi gracze komputerowi mają podpisane kontrakty ze swoją drużyną i otrzymują comiesięczną pensję za to, że reprezentują jej barwy. Oprócz tego wygrywają nagrody na turniejach. Dodatkowo trzeba uwzględnić dochody ze źródeł reklamowych oraz ze streamowania". Z Maciejem Sawickim komentatorem meczów komputerowych i znawcą e-sportu rozmawiamy o rozwoju branży i możliwościach zarabiania na graniu w gry komputerowe.
 • Wiedźmin
  Seria gier „Wiedźmin” to nie tylko wielki sukces polskiej branży gier komputerowych. To także wielki sukces polskiej kultury, której Geralt z Rivii może być najlepszym ambasadorem. Doskonała sprzedaż gry może przełożyć się na zainteresowanie innymi produktami made in Poland.
 • Hobbit: Bitwa Pięciu Armii
  Obraz "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" drugi tydzień z rzędu zajmuje pierwsza pozycję amerykańskiego box office.
 • Mark Wahlberg w filmie "The Gambler"
  W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu "Gracz" ("The Gambler") z Markiem Wahlbergiem.
 • Mark Wahlberg na plakacie zapowiadającym "The Gambler"
  W remake'u dramatu "Gracz" ("The Gambler") Mark Wahlberg zagrał Jima Bennetta i dla tej kreacji schudł 28 kilogramów. To dokładnie tyle samo, co Christian Bale przed występem w głośnym "Mechaniku". Czego się nie robi dla roli!
 • Piotr Kraśko w "Wiadomościach"
  Wielbiciele gier komputerowych są wściekli na dziennikarzy "Wiadomości", za krytyczny materiał poświęcony ich pasji, jaki pokazano na antenie TVP1. W odwecie przygotowali parodię reportażu, która cieszy się dużą popularnością w sieci.