• Noe: Wybrany przez Boga
  Polskie stacje telewizyjne przygotowały kilka ciekawych propozycji filmowych na Wielką Sobotę. Zobacz, co warto obejrzeć w TV.
 • 1. "Wilk z Wall Street" – nielegalnie ściągany 30,035 milionów razy
  Ostatni film Martina Scorsese, "Wilk z Wall Street", był najchętniej nielegalnie ściąganą premierą mijającego roku. Oprócz historii o nieuczciwym finansiście, użytkownicy torrentów niezgodnie z prawem pobierali animowany przebój "Kraina lodu". Obie produkcje zostały ściągnięte prawie 30 milionów razy. Co ciekawe, w pierwszej 20. zestawienia nie znalazł się najbardziej kasowy film w amerykańskich kinach, czyli "Strażnicy Galaktyki". Oto pełna lista najchętniej "piraconych" tytułów 2014 roku:
 • "Interstellar" – hit czy kit?
  Nadzieje były wielkie. Christopher Nolan w swoich obrazach nie raz zaginał czas, tym razem miał sięgnąć gwiazd. Czy się udało? Krytycy filmowi w ocenach "Interstellara" nie są zgodni. Prestiżowe "Variety" obraz chwali, pisząc, że trafi do kanonu filmów science-fiction. "Guardian" zaś nazywa "największym rozczarowaniem". Oto najciekawsze opinie polskich recenzentów.
 • "Ida" nagrodzona Golden Trailer
  Obraz "Ida" Pawła Pawlikowskiego zdobył nagrodę Golden Trailer.
 • Najlepszy film:
  "Grawitacja" była najlepszym filmem ostatniego roku – tak zdecydowali czytelnicy "Empire". Tom Cruise to "legenda naszych czasów", Arnold Schwarzenegger jest zaś "bohaterem akcji naszych czasów". Brytyjski magazyn filmowy przyznał swoje coroczne nagrody. Oto laureaci Jameson Empire Awards 2014:
 • Główna rola kobieca:
  Brytyjska Akademia Filmowa i Telewizyjna przyznała swoje doroczne nagrody, a na widowni pojawił się m.in. Książę William. Podczas ceremonii, która odbyła się 16 lutego w Londynie, sześć statuetek BAFTA zdobył obraz "Grawitacja". Za najlepszy film roku uznany został "Zniewolony. 12 Years a Slave".
 • Kto wygra Oscary? Przedstawiamy typy bukmacherów:
  Kto zgarnie Oscara, a kto wyjdzie z pustymi rękami? Bukmacherzy mają już swoje typy. Analitycy firmy STS zestawili szanse nominowanych do nagród Akademii Filmowej w najbardziej prestiżowych kategoriach. Oto ranking najlepszych filmów.
 • 5. Tylko jeden z dziesięciu najbardziej dochodowych filmów roku zdobył nominację w kategorii najlepszy film. Jest to "Grawitacja", a smutną informacją jest to, że wśród najbardziej dochodowych produkcji roku poza tym filmem są: "Iron Man 3", "Człowiek ze stali", "Szybcy i wściekli 6", "Thor: Mroczny świat" itp
  Znamy już listę nominacji do nagród Akademii Filmowej. Teraz dla miłośników kina przyszedł czas na jej analizy oraz rozbieranie na czynniki pierwsze. I tak portal Daily Beast zebrał 10 zasmucających faktów dotyczących nominacji do Oscarów 2014. Oto one:
 • Najlepszy film:
  Obrazy "American Hustle" i "Grawitacja" zdominowały tegoroczne nominacje do Oscarów. Każdy z filmów ma szansę na 10 statuetek. Dziewięć nominacji otrzymał dramat Steve'a McQueena, "Zniewolony. 12 Years a Slave". Wszystkie trzy produkcje walczą o najważniejsze wyróżnienia – najlepszy film oraz reżyser. Po raz 18. szansę na Oscara otrzymała Meryl Streep. Tym razem za kreację w "Sierpień w hrabstwie Osage". Jeśli zwycięży będzie to jej czwarta nagroda. Oto nominowani w najważniejszych kategoriach.
 • Najlepszy dramat: "Zniewolony. 12 Years a Slave"
  Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej po raz 71. wręczyło Złote Globy. Wielkim zwycięzcą jest film "America Hustle", a także serial "Breaking Bad". Za najlepszy film dramatyczny uznano "Zniewolony". Ani jednej nagrody nie odebrali twórcy "Kapitana Phillipsa" czy "Tajemnicy Filomeny".