• Kryminalny serial "Mordem i Sandhamn", który zyskał ogromną popularność wśród szwedzkiej widowni, zostanie przeniesiony na polskie realia. Będzie to pierwszy polski serial wyprodukowany na zlecenie filmowego kanału AXN.
 • "Paradoks"
  W Łodzi ruszyły zdjęcia do najnowszego, sensacyjno-kryminalnego serialu TVP 2 "Paradoks". Główne role w produkcji grają m.in. Anna Grycewicz i Bogusław Linda. Serial zadebiutuje na antenie we wrześniu.
 • "Wymyk" wygrał festiwal filmowy RIFF w Rzymie
  "Wymyk" Grega Zglińskiego pokonał 120 produkcji z 40 krajów i wygrał festiwal filmowy RIFF w Rzymie.
 • Wymyk
  Obsypany nagrodami "Wymyk" Grega Zglińskiego (trzy w Gdyni, dwie na Warszawskim Festiwalu Filmowym) to historia rywalizujących ze sobą braci (znakomici w swych rolach: Łukasz Simlat i Robert Więckiewicz). Jak pisze recenzent "Dziennika" Łukasz Maciejewski: "Ten znakomicie zrealizowany film zostaje w głowie długo po projekcji, nie pozwala o sobie zapomnieć, wywołuje sprzeczne myśli." Już w kinach.
 • Katarzyna Maciąg
  Do tej pory "Wymyk" Grega Zglińskiego oglądali jedynie widzowie festiwali filmowych. 18 listopada dramat ze znakomitymi rolami Roberta Więckiewicza i Łukasza Simlata wejdzie wreszcie na ekrany polskich kin. W Warszawie odbyła się wczoraj (wtorek, 8 listopada) jego uroczysta premiera. Oto, jak było...
 • Robert Więckiewicz i Łukasz Simlat
  Bohaterami dramatu Grega Zglińskiego są bracia Alfred (Łukasz Simlat) i Jerzy (Robert Więckiewicz). W trakcie podróży kolejką podmiejską, młodszy z nich staje w obronie atakowanej przez chuliganów dziewczyny. Dzieło zdobyło trzy nagrody podczas 36. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (nagroda za scenariusz, za debiut reżyserski, za drugoplanową rolę kobiecą). Obraz został także uhonorowany dwiema nagrodami na 27. Warszawskim Festiwalu Filmowym (dla najlepszego aktora, nagroda jury ekumenicznego). Do kin "Wymyk" trafi 18 listopada.
 • "Róża" Wojciecha Smarzowskiego – jeden z gdyńskich faworytów
  "Róża" Wojciecha Smarzowskiego i "Wymyk" Grega Zglińskiego wymieniane są przez krytyków i dziennikarzy jako faworyci do tegorocznych nagród w Gdyni. Za kreacje aktorskie chwaleni są np. Agata Kulesza, Robert Więckiewicz i Anna Radwan.