• Ksiądz Jerzy Popiełuszko
    Cała akcja miała na celu tylko „dokuczenie” kapelanowi Solidarności – przekonywał w śledztwie Grzegorz Piotrowski, jeden z zabójców księdza Jerzego Popiełuszki. Leszek Pękala, inny z funkcjonariuszy SB skazanych za morderstwo twierdził, że niewiele pamięta, bo był w szoku. Zeznania zachowane w aktach prokuratorskich pokazują, jak wszyscy trzej oskarżeni kluczyli w śledztwie i próbowali umniejszać swoje role w tej zbrodni.
  • Służba Bezpieczeństwa przygotowała akcję, która miała skompromitować Jana Pawła II. Za prowokację o kryptonimie "Triangolo" odpowiadał kapitan Grzegorz Piotrowski. Oto, jak esbecy chcieli zaatakować papieża.
  • Kotliński: Grzegorz Piotrowski (na zdjęciu) nie zabił księdza Popiełuszki
    Dziennikarze "Faktów i Mitów" konsultowali się z panem Piotrowskim w sprawach lustracyjnych, w których niewątpliwie jest ekspertem - mówi "Gazecie Polskiej Codziennie" Roman Kotliński, naczelny antyklerykalnego tygodnika "Fakty i Mity", poseł Ruchu Palikota.
  • "Rzeczpospolita": Grzegorz Piotrowski pisze dla "Faktów i Mitów" Kotlińskiego
    Grzegorz Piotrowski, morderca księdza Jerzego Popiełuszki, pisze w tygodniku "Fakty i Mity", którego współwłaścicielem jest Roman Kotliński, poseł z ramienia Ruchu Palikota - podaje "Rzeczpospolita", powołując się na własne śledztwo dziennikarskie.