• stopy
  Grzybica paznokci jest nieestetyczną i problematyczną infekcją. Nieleczona może być przyczyną bólu i trwałego uszkodzenia płytki paznokcia. Osoby, które zmagają się z taką dolegliwością, wiedzą jak trudno się jej pozbyć za pomocą leków i maści. Radzimy jak skutecznie zwalczyć grzybicę dzięki zabiegom medycyny estetycznej.
 • Dłonie
  Czerwony, pomarańczowy czy może turkusowy? Jaki jest najmodniejszy kolor lakieru do paznokci tego lata? W tym sezonie prym wiedzie różnorodność, dlatego na twoich dłoniach i stopach może się znaleźć bogaty wachlarz barw! Piękne stopy i dłonie są jednak nie tylko zadbane, ale przede wszystkim zdrowe.
 • Jak leczyć grzybicę stóp?
  O grzybicy możemy powiedzieć jedno – to mało przyjemna dolegliwość, która jest do tego wyjątkowo zaraźliwa! Zwykle atakuje skórę, zwłaszcza na stopach. Schorzenie to właściwie nie było znane w Starożytnej Grecji i Rzymie, gdzie noszono przewiewne sandały. Ta dolegliwość na szerszą skalę pojawiła się dopiero, gdy stopę schowano w szczelnym obuwiu prawie na cały dzień. Być może trudno w to uwierzyć, lecz w naszym klimacie cierpi na tę chorobę co piąta osoba.
 • Grzybica paznokci może rozwijać się w ukryciu
  Łatwo się nią zarazić, a niezwykle trudno się ją leczy. Od pierwszych objawów grzybicy paznokci może minąć sporo czasu, zanim zorientujesz się, że na nią cierpisz. Dlatego warto znać typowe nieprawidłowości na paznokciach, które świadczą, że zaatakowała je grzybica.
 • Grzybica nie omija nikogo
  Grzybica najczęściej atakuje stopy, ale i nie omija dłoni. Nie unika też narządów płciowych. Idealne warunki ma na płytce paznokciowej, między palcami i w fałdach skórnych. Co robić, by ciebie nie dopadła? Przede wszystkim staraj się unikać miejsc, gdzie grzybica lubi się rozwijać. Oto one…
 • Według szacunków lekarzy na grzybicę paznokci cierpi około 20 procent Polaków
  Grzybica zwykle atakuje podczas wakacji. Jest bezlitosna dla czyściochów, którzy często korzystają z prysznica. Grzyby czają się także w saunie, na basenie oraz w wykładzinie, która pokrywa podłogi w hotelowych pokojach. Nic dziwnego, że tak wielu urlopowiczów wraca do domy z uciążliwą chorobą.