• Mateusz Skwarczek/ Agencja Gazeta - Michał Sołowow
  Podczas gdy jedni sprzedawali znicze na cmentarzu, inni pomagali prowadzić fermę listów. Najczęściej jednak w ich opowieściach pojawia się praca a to w barze, a to na budowie czy np. w warsztacie samochodowym. O tym gdzie pracowali najbogatsi Polacy i jak zarobili pierwszy miliard w książce "Gruby ryby" pisze Michał Matys.
 • Aleksander Gudzowaty, prezes firmy Bartimpex w 2001 roku
  Cztery lata po śmierci Aleksandra Gudzowatego jego spadkobiercy wciąż walczą o kontrolę nad rodzinnym imperium. A raczej nad tym, co po nim zostało.
 • Aleksander Gudzowaty
  "Układ polityczny zapędził Aleksandra Gudzowatego pod koniec życia w narożnik. Myślę, że miał żal, że nie szanowano jego zasług" - mówi dziennik.pl Jacek Prześluga, autor wydanej w 2007 roku biografii polskiego biznesmena.
 • Aleksander Gudzowaty
  Nie żyje Aleksander Gudzowaty, jeden z najbogatszych Polaków. Był biznesmenem działającym w branży gazowej, przez swoją firmę Bartimpex przez wiele lat był mniejszościowym udziałowcem Europolgazu, zarządzającego polskim odcinkiem Gazociągu Jamalskiego.
 • Aleksander Gudzowaty
  Ta rura miała uniezależnić Polskę od dostaw gazu z Rosji. Aleksander Gudzowaty miał 50 proc. udziałów w projekcie. Ale niespodziewanie się ich pozbył. Co ciekawe, nabywca i cena transakcji to dwie wielkie niewiadome.
 • Gudzowaty o obyczajach PO: Przemilczenie gorsze niż kłamstwo
  Jeden z najbogatszych Polaków kpi z orędzia noworocznego prezydenta i "obyczajów PO". Aleksander Gudzowaty twierdzi, że słowa Bronisława Komorowskiego nie odpowiadają prawdzie.
 • Gudzowaty sprzedaje Polsce rurę
  Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo oraz Bartimpex, spółka należąca do Aleksandra Gudzowatego, porozumiały się w sprawie przyszłości gazociągu Bernau - Szczecin. Projekt rury przejmie PGNiG
 • Gudzowaty: "Kwachy" i "Tuski". Cwaniaczki prywatyzują
  Zaliczany do grona najbogatszych Polaków Aleksander Gudzowaty nie unika oceninia polskiej sceny politycznej. Szef Bartimpexu dostrzega sojusz lewicy z PO. Według niego, powodem może być chęć dokończenia intratnych prywatyzacji, tak "żeby żaden PiS nie groził tym cwaniaczkom odpowiedzialnością karną".
 • Gudzowaty kłóci się z PGNiG. Gaz z Zachodu nie popłynie
  Bartimpex chce przekonać PGNiG do budowy, wspólnie z niemieckimi firmami VNG oraz Ruhrgas, gazociągu łączącego Polskę z Niemcami. Propozycja ma zostać złożona jeszcze w sierpniu – ustalił „DGP”. Bartimpex ma też plan B – sprzedaż PGNiG swoich udziałów w projekcie Bernau – Szczecin.