• Antoni Macierewicz
  Kolejny wysoki rangą wojskowy podał się w poniedziałek do dymisji. Tym razem papierami rzucił generał brygady Jerzy Gut, który przez ostatnie trzy lata był szefem Centrum Operacji Specjalnych – Dowództwa Komponentu Wojsk Specjalnych. W uproszczeniu: był jednym z najważniejszych komandosów w Polsce. Cenili go nasi sojusznicy, czego dowodem mogą być liczne odznaczenia, jakie mu przyznali. Generał Gut zachował się elegancko, powiedział, że rezygnuje z przyczyn osobistych, i zapewne w najbliższych tygodniach nie będzie dzielił się swoimi przemyśleniami z mediami.
 • Polscy żołnierze
  "Odejścia i zmiany na stanowiskach w armii to rzecz naturalna; najważniejsze, że nowi generałowie obejmujący stanowiska są kompetentni i wyszkoleni, więc nie nastąpi obniżenie jakości w dowodzeniu" - powiedział w środę prezydencki minister Andrzej Dera.
 • Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz podczas uroczystości nadania imienia prezydenta Lecha Kaczyńskiego Bibliotece Głównej Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni
  Szybka dymisja, szybka nominacja. Szef MON Antoni Macierewicz mianował gen. bryg. Wojciecha Marchwicę dowódcą komponentu Wojsk Specjalnych, a płk. Mariusza Pawluka - dowódcą JW GROM.
 • Lara Gut
  Pechowo zakończył się dla reprezentantki gospodarzy Lary Gut trening na trasie piątkowego slalomu do kombinacji mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim w szwajcarskim St. Moritz. Helikopter zabrał sportsmenkę do szpitala.
 • Nowy szef GROM. Jest trzech kandydatów
  Pułkownik Zawadka nie wycofał swojej dymisji. To oznacza, że GROM będzie miał nowego dowódcę. Decyzja w tej sprawie już zapadła. MON poinformował, że dowództwo w jednostce obejmie płk Jerzy Gut.