• Jak uchronić się grypą?
  Niektórzy przechodzą ją jak nieco ostrzejsze przeziębienie, inni muszą kłaść się do szpitala. Przebieg grypy nie zawsze jest taki sam. Zależy nie tylko od kondycji i odporności pacjenta, ale i konkretnych wirusów, jakie go zaatakowały.
 • Szczepienie
  Problem tegorocznej grypy polega na tym, że szczepionka jest nieco mniej skuteczna – mówi PAP prof. Paweł Górski, kierownik I Katedry Chorób Wewnętrznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jednak – podkreślił – szczepienia przeciwko grypie są konieczne, chyba że są autentyczne przeciwwskazania.
 • Kobieta w maseczce
  Ukraińskie władze zapowiedziały zakup dodatkowej partii lekarstw przeciw grypie. Ma to związek z rozprzestrzeniającym się wirusem. Dominuje typ H1N1 - popularnie zwany wirusem świńskiej grypy.
 • Grypa może dopaść każdego
  Dwa śmiertelne przypadki zachorowania na AH1N1 i ponad 1800 na zwykłą grypę. Tak wygląda statystyka zachorowań na różne odmiany tej choroby na Pomorzu Zachodnim od początku tego miesiąca.
 • Kobieta z maską na twarzy
  Śmiertelne ofiary grypy A w Hiszpanii. W tamtejszych szpitalach zmarło 5 osób, a ponad 20 przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Lekarze informują, że wszyscy zostali zaatakowani przez agresywny szczep H1N1 - ten sam, który wywołał pandemię w 2009 roku
 • Pandemia świńskiej grypy dotknęła co czwartego człowieka
  Nawet co czwarty człowiek zaraził się świńską grypą podczas pandemii cztery lata temu. O zasięgu globalnej epidemii grypy piszą w najnowszym raporcie eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).
 • Szczepionka Pandemrix może w rzadkich przypadkach powodować narkolepsję
  Europejska Agencja Leków (EMA) zaleciła w czwartek ograniczenie stosowania u dzieci i młodzieży szczepionki Pandemrix przeciw grypie H1N1, ostrzegając, że w rzadkich przypadkach może ona powodować u nich narkolepsję.