• 7. "Rodzina Borgiów" (2011), reż. Neil Jordan
  Z okazji beatyfikacji Jana Pawła II Stopklatka przygotowała 10 portretów papieży w filmie – tych świętych i tych grzesznych z obrazów, które budziły duże kontrowersje.
 • Nowy papież Franciszek
  Jako historyczny wybór i otwarcie na Półkulę Południową amerykańskie media przedstawiają wybór argentyńskiego arcybiskupa na papieża. W USA zwraca się również uwagę na konserwatywne poglądy Franciszka.
 • Filmowy papież – Michel Picolli
  "Habemus papam – mamy papieża" jest filmem niezdecydowanym. Hierarchowie kościelni są taki sami słabeuszami, jak wojujący ateiści, a instytucja Kościoła katolickiego kojarzy się z teatralną oprawą.
 • Habemus Papam - mamy papieża
  Nowy zwierzchnik Kościoła (Michel Piccoli) uważa, że nie jest godzien tego zaszczytu. Chce uciec z Watykanu. Pomóc ma mu genialny psycholog (w tej roli sam reżyser Nanni Moretti). "Habemus Papam - mamy papieża" jest pełną komediowych wątków opowieścią o pogrążonym w depresji papieżu, który cierpi z powodu swojej samotności. "Żadnej ironii, żadnej karykatury, wszystko bardzo ludzkie" – tak recenzowało obraz Radio Watykańskie. Dobre noty zebrał również Jerzy Stuhr w roli rzecznika prasowego. "Habemus Papam - mamy papieża" już w kinach.
 • "Habemus Papam – mamy papieża"
  We Włoszech film "Habemus papam" w reżyserii Nanniego Morettiego pół roku po premierze kinowej trafi do kiosków z gazetami. Wersja DVD opowieści o pogrążonym w depresji papieżu będzie w sprzedaży od piątku.
 • Twórca "Habemus papam" Nanni Moretti
  Podziw, uznanie czy wręcz zachwyt włoskich komentatorów wywołał film "Habemus papam" Nanniego Morettiego, który w piątek wszedł na ekrany kin we Włoszech. Pojawiają się nawet opinie, że film z Michelem Piccoli i Jerzym Stuhrem to arcydzieło.