• haker internet komputer laptop
  Stany Zjednoczone wyznaczyły nagrodę w wysokości 3 milionów dolarów za pomoc w schwytaniu Rosjanina, Jewgienija Bogaczewa, podejrzanego o największą w historii kradzież pieniędzy z kont bankowych. Federalne Biuro Śledcze ostrzegło także z przed grupami hakerów powiązanych z rządami różnych państw.
 • Aktor odtwarzający postać Kim Dzong Una w "The Interview"
  Gwiazdor talk show Dave Skylark wraz ze swoim producentem Aaronem Rapoportem umawiają się na jedyny na świecie wywiad z dyktatorem północnej Korei Kim Dzong Unem. Kiedy jednak CIA dowiaduję się o tym postanawia zlecić im zabójstwo Kima... Tak zaczyna się "The Interview", film który wywołał międzynarodowy skandal i ściągnął na jego producenta  - firmę Sony - zemstę hackerów. Jak kończy się "zakazane" dzieło? Przez jakiś czas można go było obejrzeć w sieci.
 • Klawiatura komputera - zdjęcie ilustracyjne
  Groźny wirus "Snake" infekuje komputery na Ukrainie. Ataki nasiliły się w ciągu ostatnich miesięcy, czyli od czasu wybuchu kryzysu za naszą wschodnią granicą.
 • Lorraine Nicholson idzie w ślady słynnego ojca
  Córka Jacka Nicholsona debiutowała u boku taty jako 13-latka małą rolą w komedii "Lepiej późno niż później". Od tego czasu regularnie pojawia się na dużym ekranie i podkreśla, że karierę chce robić "po swojemu". Właśnie dostała szansę, by ją mocno pchnąć do przodu – Lorraine Nicholson zagra u boku Callana McAuliffe w thrillerze "Hacker".
 • Biały Dom
  "Hakerzy włamali się na twitterowe konto agencji Associated Press i wysłali w świat informację, że w Białym Domu doszło do dwóch wybuchów" - powiedział rzecznik prasowy Associated Press.
 • Klawiatura
  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego na bieżąco monitoruje sytuację w internecie w zakresie domen rządowych - zapewnił minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki, pytany o zapowiadany atak hakerów z grupy Anonymous.
 • Watykan
  Hakerzy z grupy Anonymous znów dali o sobie znać. Tym razem uderzyli w portal internetowy Watykanu. I to już po raz drugi. Zablokowany został dostęp do codziennego biuletynu biura prasowego i na strony dotyczące działalności Stolicy Apostolskiej i papieża.
 • Julian Assange
  Demaskatorski portal WikiLeaks ogłosił w poniedziałek, że rozpoczął publikację około 5 mln e-maili amerykańskiego ośrodka analitycznego Stratfor, w których są m.in. informacje o atakach podejmowanych przez rząd USA na założyciela WikiLeaks Juliana Assange'a.
 • Ponad 800 ofiar hakerskich ataków tabloidu
  Telefony komórkowe ponad 800 osób padły ofiarą nielegalnych hakerskich włamań, przeprowadzanych na zlecenie nieistniejącego już brytyjskiego tabloidu "News of the World" - poinformowała w piątek prowadząca dochodzenie w tej sprawie brytyjska policja.
 • Palestyńczycy chcą międzynarodowego dochodzenia ws. ataku hakerów
  Władze Autonomii Palestyńskiej chcą międzynarodowego śledztwa w celu ustalenia sprawców ataku hakerów na palestyńskie serwery, który spowodował awarię internetu na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy, trwającą od wtorku do środy.